Technologie i Firma

Drony w Polsce - rynek się rozwija

przeczytasz w 1 min.

Na terenie naszego kraju działa już kilkaset przedsiębiorstw oferujących usługi wykonywane za pomocą dronów.

Rynek dronów w Polsce ma się doskonale. Jak informuje Puls Biznesu działalność związaną z bezzałogowymi maszynami latającymi prowadzi w naszym kraju już kilkaset przedsiębiorstw.

Filmowanie imprez rodzinnych, działalność ochroniarska, fotografia lotnicza, budowanie autostrad – drony mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego wyraźnie dają do zrozumienia, że rynek ma się w Polsce bardzo dobrze. Wydano już niemal 3 tysiące zezwoleń na dronową działalność profesjonalną. Ci operatorzy są natomiast zatrudnieni w około 700 firmach.

Najpopularniejsze firmy oferujące usługi dronowe to niewielkie przedsiębiorstwa koncentrujące się wyłącznie na takiej działalności. Bezzałogowce są wykorzystywane głównie do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Niewielką część stanowią zaś większe firmy, które umożliwiają na przykład wynajęcie dronów do patrolowania placów budowy.

Bezzałogowce cieszą się  również coraz większą popularnością wśród zwykłych użytkowników (to także jeden z najczęściej wybieranych prezentów na I Komunię). Łącznie Polacy przeznaczyli na zakup dronów już ponad 100 milionów złotych. 

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Kolejne BZDURY. Przez ok czasu nie miałem ŻADNEGO telefonu w sprawie drona (teraz mam
  go dla przyjemności) Jak widać po wpisie poniżej - innym się też ten cyrk nie powidł. Więc skończcie z tym naganianiem niezorientowanych !

  http://olx.pl/oferta/sprzedam-biznes-wynajemdrona-com-pl-pomysl-na-biznes-CID619-IDdlbMj.html#59ddfaeb86