Wydarzenia

Druk trzyma się mocno

przeczytasz w 1 min.

Mimo elektronicznej wymiany informacji w biurach wciąż królują papierowe dokumenty

Rozwój technologii informatycznych miał uwolnić biura od stert papieru. Dokumenty miały krążyć w formie elektronicznej i być przechowywane wewnątrz komputerów w postaci cyfrowej. Jednak z badań IDC wynika, że jeszcze długo tak się nie stanie.

Fakt, że na świecie zadrukowuje się mniej stron niż przed rokiem, ale spadek jest minimalny. W 2011 roku na calym świecie zadrukowano 3,03 biliona stron papieru. W roku 2012 było to 2,98 biliona stron, czyli zaledwie o 1,5% mniej. Analitycy IDC przewidują, że do roku 2017 liczba drukowanych stron praktycznie się nie zmieni. Tym bardziej, że na jednych rynkach widać spadek, na innych - wzrost.

Obecnie najwięcej stron zadrukowuje się w USA, jednak już w 2015 roku palmę pierwszeństwa przejmie region Azji i Pacyfiku. Co ciekawe, coraz większą rolę w drukowaniu odgrywają urządzenia przenośne. IDC prognozuje, że w 2015 roku połowa smartfonów i tabletów będzie podłączana do drukarek. Obecnie około 50% właścicieli smartfonów i 35% właścicieli tabletów nie wie, w jaki sposób można z nich drukować.

Eksperci przewidują również, że będzie rosła popularność kolorowego druku laserowego. Obecnie sporą barierę stanowią tutaj wysokie ceny, jednak sytuacja będzie ulegała zmianie. Oczywiście monochromatyczne drukarki laserowe wciąż będą najpopuplarniejszymi urządzeniami drukującymi.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!