Gry

Duke Nukem Forever wyłącznie dla XBOX 360!?

przeczytasz w 1 min.

Niedobre wiadomości dla pecetowców, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze w konsolę Microsoftu zbierają się nad kultowym tytułem 3D Realms. Podobno niedawno wydany na XBOX Live Arcade stary, dobry Duke Nukem 3D okazał się tak dużym hitem, że koncern z Redmond postanowił zatrzymać „Księcia” tylko dla siebie i Duke Nukem Forever może stać się exclusivem dla konsoli XBOX 360.

Skąd takie odważne spekulacje? Po skończeniu gry Duke Nukem 3D na XBOX Live Arcade i uzyskaniu maksymalnej liczby punktów gracz będzie mógł w nagrodę obejrzeć dwa screenshoty z Duke Nukem Forever. Co więcej, z pewnych przecieków ze źródeł zbliżonych do Microsoftu wynika, że screenshoty te wykorzystują dokładnie tę samą wersję silnika Unreal Engine 3, co Gears of War i Gears of War 2. Ponieważ ta konkretna wersja engine działa tylko na XBOX 360 i została zoptymalizowana specjalnie na potrzeby tej konsoli, pojawiają się spekulacje, co do wyłączności Duke Nukem Forever na zabawkę Microsoftu.

Cała sprawa jest mocno niepewna, tym niemniej są szanse na to, że DNF pojawi się na PC z dużym opóźnieniem, bądź też w ogóle. Może też być tak, że Forever zostanie wydana zarówno na XBOX 360, jak i na peceta, za to inne konsole będą mogły o tym tytule jedynie pomarzyć. A kiedy Duke Nukem Forever ma w ogóle szanse się pojawić? „When it's done”, jak to mawiają szefowie 3D Realms, choć z niektórych przecieków może wynikać, iż będzie to jeszcze w 2008, a prawie na pewno nie później, niż w 2009 roku. Innymi słowy, data premiery DNF jest zdecydowanie niejasna.

Na osłodę prezentujemy dwa wspomniane na początku newsa screenshoty.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spong
  0
  When it's done...i wszystko jasne;)
  • avatar
   vteccorp
   0
   tiaaaa... dobre sobie, to ich "when it's done" to już kilka zmian engine'u przeszło! A księcia jak nie było widać - tak nie widać! ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Już od tylu lat czekam na tę gierke i coś mi się wydaje, że jeszcze sobie poczekam ;/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     hehe widac po tych skrenach że to śmierdzacy UE3 engine :)

     Serio nie mam nic tak aż do tego silniku ale wszystkie gry wyglądają baaardzo podobnie na nim (cieniowanie tekstur)