Foto

DxO Optics Pro 8 - odpowiednik Lightroom, dla każdego za darmo

przeczytasz w 1 min.

Promocja na poprzednią już, co nie oznacza, że nie wartą zainteresowania, wersję aplikacji potrwa do końca stycznia.

DxO Optics Pro 8

DxO to instytucja znana chyba każdemu miłośnikowi fotografii. Nawet jeśli nie jest profesjonalistą czy aktywnym amatorem, a jedynie przegląda stale internet w poszukiwaniu nieistniejącego aparatu swoich marzeń. Firma zajmuje się technologiami przetwarzania obrazu, w tym dogłębnym testowaniem sprzętu, optyki, aż uda się jej stworzyć precyzyjne profile matryc, obiektywów i wydać ocenę, z którą wiele serwisów liczy się jak z własną. Owocem prac jest wydawany już od lat program do zarządzania i edycji zdjęć DxO Optics Pro, który pod koniec sierpnia doczekał się wersji o numerku 9.5.2 zwiększającej liczbę profili dla zestawów korpus-obiektyw do ponad 20000. Tymczasem poprzednia wersja DxO Optics Pro 8 do 31 stycznia 2015 roku została udostępniona całkowicie za darmo.

pobierz | downloadPobierz za darmo DxO Optics Pro 8 (+klucz aktywacyjny)

 

Główną zaletą DxO Optics Pro jest obsługa profili sprzętowych, a także formatów RAW. Pewną niedogodnością może być fakt, że nie każdy najnowszy aparat znajduje się na liście obsługiwanych cyfrówek przez 8. wersję. Choć z dużym prawdopodobieństwem, wasza cyfrówka na niej się znalazła. Oprócz zdjęć RAW, w DxO Optics Pro można "wywoływać" również pliki JPEG, choc z oczywistymi ograniczeniami. Ta funkcja także warta jest uwagi, gdyż funkcje korekty są w tym przypadku bardzo rozbudowane i nawet jeśli profile sprzętowe nie poradzą sobie ze zdjęciami wykonanymi najnowszymi aparatami to zawsze pozostaje możliwość manualnej korekty. Kwestia czy DxO Optics Pro sprawuje się lepiej niż Lightroom czy inne aplikacje tego typu to już oddzielna sprawa. Poniższe wideo zawiera przegląd funkcji w wersji 8 aplikacji.

Dostęp do darmowego DxO Optics Pro 8, a także kod zniżkowy dla najnowszej wersji aplikacji, znajdziecie na tej stronie.

Źródło: DxO Labs

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sceri
  -8
  "Tymczasem poprzednia wersja DxO Optics Pro 8 do 31 stycznia 2015 roku może zostać pobrana przez nas całkowicie za darmo."

  Pobrana?
  Adobe Photoshop też mogę pobrać za darmo. Tylko później należy wykupić licencję.
  • avatar
   Papyszoo
   0
   A czy po 31 stycznia będę mógł nadal go używać?
   • avatar
    bialyikar
    0
    "DxO Optics Pro 8 - odpowiednik Lightroom, dla każdego za darmo" - no Linux :/