Dyski

Dyski OCZ SSD instalowane w slocie ExpressCard?

przeczytasz w 1 min.

Tak, na taki pomysł wpadła firma OCZ. Nowa linia urządzeń „Slate” to nic innego jak karty instalowane w popularnym slocie ExpressCard. Tego typu gniazdo możecie znaleźć w niemalże każdym notebooku dostępnym na rynku – rzadziej w netbookach.

Seria Slate to karty o stosunkowo niedużych pojemnościach: 8, 16 oraz 32 gigabajtów. Ich dodatkową zaletą jest możliwość podpięcia do komputera przy pomocy przewodu USB – stosowne gniazdo (mini USB) znajduje się na obudowie kart.

Nowe rozwiązanie OCZ nie może jednak pochwalić się zaskakującymi parametrami. Według danych jakie zaprezentował producent, prędkość zapisu wyniesie maksymalnie 18MB/s – 12.5MB/s w przypadku pojemniejszego modelu.

Trzy karty Slate ExpressCard trafią wkrótce do sklepów na całym świecie. Póki co nie wiadomo jakia będzie ich cena. Miejmy jednak nadzieję, że będzie ona relatywnie niewysoka. OCZ przyznaje na swoje produkty 2-letnią gwarancję.

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  0
  Bez sensu... Po co to komu :/ Bardziej uniwesalnym rozwiązaniem są pendrivy.
  • avatar
   kropak
   0
   Nic nie wystaje??? Czy aby na pewno? Tak samo miałem z kartą wifi też miała podobno nie wystawać ... ;) Chfyt markentingowy :))