• benchmark.pl
 • E3
 • Microsoft zapowiada nowości w Forza Motorsport 5 - zobacz zwiastun z targów E3
Gry

Microsoft zapowiada nowości w Forza Motorsport 5 - zobacz zwiastun z targów E3

przeczytasz w 1 min.

Konferencja Microsoftu na targach E3 2013 nie mogła obyć się bez prezentacji gry Forza Motorsport 5. Czego nowego dowiedzieliśmy się na jej temat?

Forza Motorsport 5 gra zwiastun E3 2013

Konferencja Microsoftu na targach E3 2013 nie mogła obyć się bez prezentacji gry Forza Motorsport 5. Czego nowego dowiedzieliśmy się na jej temat?

Do tej pory zbyt wielu szczegółów dotyczących tej produkcji nie ujawniono. Gra została wprawdzie pokazana na prezentacji konsoli Xbox One, ale nie ujawniono tam praktycznie żadnych informacji na temat tego, jak wyglądać będzie tutaj rozgrywka.

Z racji tego, że mówimy o grze wyścigowej, to można się tego domyślać. Twórcy zdecydują się jednak na wprowadzenie do serii kliku nowości, o których wreszcie nieco opowiedzieli.

Nowa generacja konsol znacznie ułatwia im zadanie, gdyż dysponują oni po prostu dużo mocniejszym sprzętem. Pozwoli to na zapewnienie graczom doskonałej oprawy graficznej, a wszystko wyświetlane będzie w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Wedle obietnic odwzorowane zostaną najmniejsze detale, a metal, szkło czy beton wyglądać będą jak prawdziwe. Na torach dostrzec będzie można nawet fragmenty gumy z opon, a niezwykle dopracowany będzie podobno także model uszkodzeń pojazdów.

Na efektach wizualnych nie skończą się jednak atuty nowej części cyklu. Największą nowością ma być tutaj Driveatar, a więc technologia, która znacząco zmienić ma rozgrywkę. Jest to nowe spojrzenie na sztuczną inteligencję, która do tej pory zawsze zaliczała mniejsze lub większe wpadki. W Forza Motorsport 5 ma być inaczej, bo konsolowi rywale zachowywać będą się tak, jak żywi gracze. Twórcy zapewniają, że będą oni teraz myśleć, szybko dostosują się do sytuacji na torze i będą potrafili dostosować się do stylu jazdy gracza.

Dodatkowo Driveatar korzystać ma z chmury i jeśli będzie choćby po części tak dobre, jak sugerują to zapowiedzi, to rzeczywiście może być to mała rewolucja, która znacznie zwiększy atrakcyjność zabawy.

Tyle samych słów, na deser najnowszy zwiastun gry.


Źródło: youtube, vg247

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gagex123
  1
  X360 kupiłem dla Forzy 4. Nie żałowałem przez moment. Ale 5-ka wydaje się dość sporą inwestycją, biorąc pod uwagę cenę konsoli. Dopóki nie zejdzie z 1000-1200zł, nie widzę sensu. A GTA V będzie jeszcze na x360, tak więc nigdzie mi się nie śpieszę...:)
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   http://www.youtube.com/watch?v=3nJY7n8KaOY
   • avatar
    wdowa94
    0
    Ach te "In-Game"owe prerendery...