Gry

ELEX od twórców serii Gothic coraz bardziej intrygujące

przeczytasz w 1 min.

Twórcy serii Gothic szykują kolejny ciekawy tytuł.

ELEX

W zeszłym miesiącu twórcy serii Gothic zapowiedzieli nowe RPG - ELEX, jednocześnie nie zdradzając jednak wielu szczegółów. Te pojawić miały się na targach Gamescom 2015 i tak też się stało.

Akcja gry osadzona będzie na planecie Magalan zamieszkiwanej niegdyś przez wysoko rozwiniętą cywilizację, a zniszczona przez uderzenie meteorytu. Zdarzenie to doprowadziło do postania tytułowej substancji. Ta zmieniła zwierzęta w potwory, a pozostałym przy życiu ludziom pozwoliła na zdobycie niezwykle cennej umiejętności - magii.

Wykreowany świat ma być tutaj otwarty i podzielony na swojego rodzaju rejony - pustynie, tereny skute lodem czy obszary wulkaniczne. Wszędzie pojawiać mają się różni mieszkańcy - frakcje, a z ujawnionych informacji wynika, że niektórych przeciwników początkowo nie da się pokonać. Będą zwyczajnie za silni i szansa na skuteczne starcie pojawi sie dopiero po odpowiednim rozwinięciu bohatera.

ELEX screen

W ogólnym rozrachunku widoczne mają być tutaj elementy science-fiction i fantasy. Gra jest niestety w dość wczesnym stadium rozwoju i dlatego też nie zdecydowano się zaprezentować materiałów wideo.

Premiera planowana jest na końcówkę 2016 roku. Platformy docelowe to PC oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

Źródło: golem.de

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  polaczenie fantasy i science-fiction moze wyjsc slabo :P bieganie z mieczem i jetpackiem bedzie dosc dziwne
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Może być fajne, chociaż ciekawe jak przy tym z grafiką.
   • avatar
    Green Lantern
    -6
    Taki "Horizon Zero Dawn" dla biedactwa :)