Nauka

Elon Musk chce zdobyć Marsa zanim się tu pozabijamy

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
41 komentarzy Dyskutuj z nami

Wizjoner boi się, że plany pokrzyżuje mu... III wojna światowa.

wybuch

Elon Musk niejednokrotnie już udowadniał, że jak sobie coś postanowi, to już doprowadzi to do końca. Jeden z największych wizjonerów naszych czasów od kilku lat prowadzi projekty, których celem jest nie tylko lot na Marsa, ale nawet jego kolonizacja. Choć może to brzmieć jak marzenie naukowca, podczas ostatniego wywiadu dla GQ dyrektor SpaceX przyznał, że traktuje to jako bardzo praktyczne przedsięwzięcie.

„Robimy kopie zapasowe naszych dysków twardych… być może powinniśmy też wykonać kopię zapasową naszego życia?” – zapytał Musk dodając, że konkretne plany na temat tego, jak SpaceX zamierza to zrobić, zostaną ujawnione wkrótce. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik Afrykanin chce wysłać astronautów na Czerwoną Planetę tak szybko jak to możliwe. Po co ten pośpiech? Musk boi się, że plany pokrzyżuje mu III wojna światowa.

„Uważam, że nie możemy lekceważyć możliwości wystąpienia III wojny światowej” – powiedział Musk. – „W 1912 roku ogłaszano nową erę pokoju i dobrobytu… chwilę później mieliśmy I wojnę światową, potem II wojna światową, a potem zimną wojnę. Arogancją byłoby zakładanie, że to się nie powtórzy. A jeśli wykorzystano by w niej broń jądrową, byłaby to najgorsza z wojen. W dodatku cofnęłaby rozwój kosmicznych technologii co najmniej o dekady”.

„Większość z nas może instynktownie zakładać, że technologia nieustannie kroczy do przodu, ale niejednokrotnie w historii ludzkości – na przykład po tym jak Egipcjanie zbudowali piramidy lub po osiągnięciach Cesarstwa Rzymskiego – zdarzały się sytuacje, w których cywilizacje nie potrafiły dokonać tego, co umieli ich przodkowie” – dodał Musk.

Elon Musk twierdzi, że jeśli ludzkości nie wykończy broń nuklearna, to zrobią to owoce rozwoju sztucznej inteligencji. A że obydwa te scenariusze wydaja mu się bardzo realne, to cel kolonizacji Marsa ma u niego obecnie najwyższy priorytet. Słusznie?

Źródło: Engadget, CNET

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  the saint
  tylko po co? czlowiek to takie bydle, ze na Marsie zrobia to samo...
  10
 • avatar
  ciomasta
  Islam nas wybije do zera .
  Niemcom odpier...ło że przyjmuja otwartymi rączkami :) a reszta idzie w ich ślady .
  Jeszcze troszkę i bedzie 3 wojna napewno i islam nas pozbawi wolności lub Viva Fallout 5 :D
 • avatar
  MaxDamageDA
  Plot twist - to my jesteśmy kopią zapasową...
 • avatar
  Author
  Już dawno o tym myślałem.

  USA na Marsa Rosja na Jowisza a kitajce na Wenus i mogą sie strzelać rakietami, póki są na Ziemi to niech się zachowują albo wszyscy będziemy zaczynać od jaskini po raz kolejny

  Ciekawy jestem po raz który z kolei zaczynamy od nowa bo jakaś dziwna amnezja dotyka naszego gatunku i nie wiemy co było dalej niż 1000 lat. A coraz więcej dowodów na to, że zaczynamy od nowa co najmniej drugi raz z kolei.
 • avatar
  Eternal1
  A na Marsie było by inaczej?
  Przyczyny nosimy w sobie i w sobie musimy je uleczyć.

  Na początek proponuję wyłączyć propagandę w TV i zacząć dobierać informacje z źródeł niezależnych.
 • avatar
  jablondyn
  Nothing to do here.
 • avatar
  kbrbabzbtb
  "Arogancją byłoby zakładanie, że to się nie powtórzy."

  Co to ma wspólnego z arogancją? Ot założenie rozsądnych ludzi, że ludzkość jednak uczy się na błędach z przeszłości. Jak ma ochotę to niech leci na tego Marsa, warunki jak w schronie przeciwatomowym czekają.
 • avatar
  maqmba
  Jedno czego nie wolno wysyłać na marsa to (z)wierzących. Poślij tam katoli, muzułmanów, żydów, buddystów i innych. A po jednym pokoleniu będzie roz.ierdol jak na ziemi.
  -2
 • avatar
  CzakNoris
  Nie wiem co tak się wszyscy boją Wojny Atomowej? Tylko część naukowców stwierdziła, że po wybuchu 100 bomb atomowych nastanie Zima Nuklearna, a podczas niej umrze z głodu kilka mld ludzi.
  To przecież bajka! Tym bardziej, że dzisiejsze "atomówki" są mocniejsze niż kiedyś, ale za to mniej promieniują, więc po max. 2 latach wszystko wróci do normy. Ewentualnie nie będzie USA, ROSJI i pewnie Polski, bo nasi politycy za głośno po Rosji jadą, a NATO wykorzysta Polskę jako swój poligon podczas 3 WŚ.
  -2
 • avatar
  Snack3rS7X
  Elon stary przecież już nas wciąż podtruwają to tzw. cicha śmierć, więc spóźniłeś się stary...
  -4
 • avatar
  darek79r19
  Jeśli on wierzy, że piramidy zbudowali Egipcjanie, to nie taki wielki z niego mózg, jak gadają.
  -11
 • avatar
  lazvegaz
  I co na marsie niby będzie bezpieczny? jeśli jakikolwiek konflikt miał by wybuchnąć to mars byłby jeszcze lepszym celem niż druga strona globu bo przynajmniej agresor znajdowałby się wystarczająco daleko od strefy wybuchu bomb, a zakładam, że leciałyby największe i najmocniejsze bomby jakie są dostępne, więc lepiej chyba dla agresora zbombardować inną planetę niż swoją bo bombardując nawet drugą stronę globu agresor sam może odczuwać tego skutki.
  -26