Ciekawostki

EndeavorRx – pierwsza gra komputerowa na receptę wchodzi na rynek

przeczytasz w 1 min.

Jak pomóc dzieciom z ADHD w terapii? Wystarczyć może prosta gra komputerowa, która stała się właśnie w pełni dostępna na amerykańskim rynku.

Gry jako alternatywna terapia

Nad połączeniem gier wideo oraz medycyny pracuje już firma DeepWell, która ma zamiar tworzyć terapeutyczne gry. Na rynek komercyjny w USA tymczasem wchodzi EndeavorRX, dopuszczona do użytku w 2020 roku i od tego czasu dostępna wyłącznie na receptę produkcja. Ta terapeutyczna gra komputerowa, przygotowana przy współpracy z neurologami, pomaga w terapii dzieci z ADHD.

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-12 lat. Jej celem jest stymulowanie tych obszarów mózgu, które odgrywają główną rolę w koncentracji uwagi, co pomaga przyspieszyć procesy poznawcze. Skuteczność gry została potwierdzona przez badania kliniczne, prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Kalifornii w San Francisco oraz neurologa dziecięcego dr Elysę Marco. W ich trakcie oceniono 25 dzieci z ADHD. Zgodnie z zebranymi danymi, w ciągu 4 tygodni, gra zwiększyła u nich aktywność obszarów mózgu, które odpowiedzialne są za uwagę.

Gra nie tylko dla dzieci z ADHD

EndeavorRx można stosować również jako wsparcie innych rodzajów terapii. Musi się to jednak zawsze odbywać pod okiem specjalisty, gdyż gra jest dość wymagająca i może niekiedy wywoływać u dzieci negatywne emocje. Firma Akili, która odpowiedzialna jest za produkcję, planuje zarejestrować ją również w Europie, a także rozwijać aplikację w wirtualnym świecie.

Co sądzicie o takim rodzaju terapii? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: pap.pl

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  2
  Wreszcie !
  Tyle lat a dopiero teraz ktoś zauważył że za pomocą gier mozna leczyć to schorzenie.
  • avatar
   Windmaster
   0
   Gry terapeutyczne to historyczny przełom, który pokazuje że gry wideo mogą mieć też medyczne zastosowanie to naprawdę piękna sprawa ja sam mam autyzm w stopniu b. lekkim czyli Zespół Aspergera klinicznie udowodniony więc czuję się w obowiązku zabierać głos w takich tematach!!! EndeavorRX to pierwsza w historii branży gier wideo gra terapeutyczna która absolutnie może okazać się niezbędną pomocą medyczną zwłaszcza dla dzieci z ADHD!!! Wspaniały projekt i wspaniała gra!