Zasilacze

Uwaga na wadliwe zasilacze EVGA SuperNOVA 1000 i 1300

przeczytasz w 1 min.

Problem ma dotyczyć jednostek zakupionych przed 1 października tego roku.

EVGA SuperNOVA 1000 G2 P2 1300 G2 zasilacz wymiana RMA

EVGA poinformowała, że część jej zasilaczy nie spełnia wymagań kontroli jakości i w efekcie może powodować problemy z działaniem komputera. Producent już uruchomił procedurę wymiany wadliwych konstrukcji.

Dokładnie chodzi tutaj o modele SuperNOVA 1000 G2 (120-G2-1000-XR), SuperNOVA 1000 P2 (220-P2-1000-XR) oraz SuperNOVA 1300 G2 (120-G2-1300-XR), które zostały kupione przed 1 października bieżącego roku. Problem ma dotyczyć nieodpowiedniej izolacji termopadu na radiatorze, co może prowadzić do samoczynnego wyłączania się komputera lub braku reakcji na próbę jego włączenia.

Producent uruchomił specjalną stronę, na której można wpisać numer seryjny (S/N) zasilacza i dowiedzieć się czy mamy do czynienia z wadliwą sztuką. W przypadku wykrycia takiej sztuki, system pokieruje nas przez kolejne kroki procedury RMA (Return to Manufacturer Assignment), zaoferuje bezpłatną wymianę jednostki, a w ramach rekompensaty dodatkowo w zestawie znajdzie się firmowy T-Shirt.

Źródło: EVGA

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Nie mam Evgi ale wiele słyszałem, że dbają o klientów, dożywotnie gwarancje a nawet wymiany na nowsze modele gadżetów... niedociągnięcia zdarzają się każdemu, ale tylko dobrzy producenci zadbają o markę i wymienią/naprawią.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Wszystko składają małe żółte rączki, więc nawet dobremu producentowi zdarzyć się może felerny model. Plus dla EVGA za taką reakcję.
   • avatar
    poprostujakub
    2
    Zdajesz sobie sprawę, że w takim zasilaczu jest więcej elektroniki niż takie łebki widziały przez całe życie?
    Oni mają problem z poskładaniem kitu z AVT, a co dopiero zasilacza mającego oddać kilowat przy 5% tolerancji napięcia...
    • avatar
     TitoBandito01
     -11
     A mnie bardziej zastanawia kto kupuje zasilacze o takiej mocy od firmy "krzak" niemającej żadnego doświadczenia w produkcji zasilaczy, która "swoje" zasilacze kupuje hurtem od Fortona i dokleja swoje naklejki? Nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kupi. No ale większość ludzi patrzy na markę i leci do kasy jak ćma do światła nie zastanawiając się co tak naprawdę kupuje.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      fiu...a miałem właśnie EVGA kupić...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ta specialna strona
       http://www.evga.com/articles/0080
       juz niedziala :///////////