Gry

Pięć minut z F1 23. Co przyniesie tegoroczna odsłona?

przeczytasz w 1 min.

Oficjalna prezentacja gry F1 23 już za nami. Twórcy pokazali gameplay i przybliżyli nowości, jakie trafią do tegorocznej odsłony.

Poznaj F1 23 – nowości tu nie brakuje

Już niebawem na rynku zadebiutuje F1 23 – najnowsza odsłona oficjalnej serii wyścigowej na licencji Królowej Sportów Motorowych. Aby dobrze przygotować nas na tę premierę ekipa Codemasters przygotowała 5-minutowy materiał wideo wypełniony fragmentami rzeczywistej rozgrywki oraz szczegółami na temat tego, co i jak się zmieni. 

F1 23 screen 1

W F1 23 „Mistrzowie Kodu” postanowili popracować przede wszystkim nad fizyką. Przyspieszenie ma być bardziej odczuwalne, podobnie jak hamowanie. Zarówno na kierownicach, jak i padach mamy docenić nowy system sterowania – bardziej realistyczny, a przy tym bardziej angażujący graczy. 

F1 23 screen 2

Co jeszcze czeka na nas w F1 23? Ano między innymi rozbudowany system czerwonych flag, dodatkowa opcja długości wyścigu (35 proc. z obowiązkowym postojem), drugi rozdział fabularnego trybu Breaking Point oraz dwa nowe tory (amerykański Las Vegas Street Circuit i katarski Losail International Circuit). 

Tak wygląda F1 23 – gameplay z omówieniem

Zresztą co tu dużo gadać – najlepiej po prostu to zobaczyć i posłuchać, jak o wszystkim opowiada Natalie Pinkham ze Sky Sports F1: 

Kiedy premiera F1 23? Już w przyszłym miesiącu

Nie możesz się doczekać? Mamy dobrą wiadomość – premiera gry F1 23 jest bardzo blisko. „Elektronicy” potwierdzili, że zarówno na pecetach, jak i konsolach zagramy już 16 czerwca 2023 roku. Jeśli chodzi o komputery, to tytuł trafi na platformy Steam, Epic Games Store oraz EA App, listę konsol tworzą natomiast: Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One i PlayStatoin 4.

Źródło: Electronic Arts

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  0
  Problemem tej gry jest nikły realizm.
  • avatar
   mgkiler
   0
   Czy ta gra obsługuje już VR czy dalej nie?
   • avatar
    First-Ever
    0
    Momentami widać ładowanie elementy na pierwszym planie... jak dla mnie jest to niedopuszczalne w 2023 roku. Z drugiej strony, może być to błąd w generowaniu grafiki w przerywnikach, gdzie pokazują trasę i może to nie występować gdy się gra.