Aplikacje mobilne

Facebook Photo Magic przeskanuje smartfony w poszukiwaniu ciekawych zdjęć

przeczytasz w 1 min.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów, o jakie do tej pory pokusili się twórcy portalu.

Facebook Photo Magic

Facebook nieustannie się zmienia. Jedni twierdzą, że na lepsze, inni, że niestety na gorsze. Wydaje się, że mało która z wprowadzonych do tej pory zmian wywołała takie dyskusje, jakie pojawiają się teraz - chwilę po zapowiedzi Photo Magic.

Ma być to funkcja, która zintegrowana zostanie z mobilną aplikacją Facebook Messenger. Nie sam fakt takiego połączenia jest jednak kontrowersyjny, ale to, czym Photo Magic ma się zajmować. Otóż plany są takie, że funkcja, po uzyskaniu dostępu do części zasobów smartfona, dokładnie przeskanuje go w poszukiwaniu zdjęć.

Na celowniku wylądują te fotografie, na których użytkownik znajduje się z osobami będącymi jego znajomymi na portalu. Jeśli cały proces zakończy się powodzeniem można będzie odszukane zdjęcia szybko wysłać do danych znajomych i tym samym sprawić im jakże miłą niespodziankę.

Facebook Photo Magic funkcja

Tyle wiadomo na ten moment i nie da się ukryć, że przydałyby się bliższe szczegóły, ponieważ funkcja może budzić pewne obawy. Testy wypadają podobno dobrze i już wkrótce Photo Magic zadebiutować ma w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszej kolejności nowa funkcja dostępna będzie na smartfonach z Google Android, później także z iOS.

Źródło: 9to5mac, independent, venturebeat

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  popo601
  5
  A może by tak Facebook za mnie do pracy zaczął chodzić a ja bym tylko pensje na konto zbierał!
  • avatar
   kitamo
   4
   Ten sam mechanizm ktory w google działa - wyszykiwanie po zawartosci zdjecia.
   Czy to komu potrzebne to raczej wątpie.
   • avatar
    cyberant
    0
    Ciekawe czy ta "analiza" będzie się odbywała w smartfonie czy też zdjęcia będą wysyłane w tle na serwery facebooka, tam poddawane analizie na mocnych maszynach, a potem do użytkownika będzie wysyłana sugestia że "udostępnij to , to i tamto" a z resztą rób co chcesz... bo my i tak już je u siebie na serwerach mamy i wiemy z kim byłeś (może ktoś ciekawy w tle na 3cim planie się załapie), co robiłeś, w co się ubierasz, jakiego sprzętu używasz, jak masz urządzone mieszkanie, gdzie jeździsz na wakacje, po jakich knajpach chodzisz i możemy ci reklamę podstawić pod nos. A NSA prześlemy resztę danych...
    • avatar
     Snack3rS7X
     0
     Kiedy ten durny Facebook z tym jeszcze gorszym Cukierbergiem się w końcu od ludzi odczepi?
     • avatar
      mati306
      0
      Jakże się cieszę, że mój smartphone nie działa pod kontrolą żadnego z wyżej wymienionych systemów. Chociaż nie wątpię, że miliony innych aplikacji oczekuje moich danych...