Gry

Facebook płaci za oglądanie

przeczytasz w 1 min.

Największy portal społecznościowy uruchomił usługę oferującą walutę wewnętrznych mikropłatności za przeglądanie reklam.

Warto przeczytać:
Pepsi za darmo dla znajomych
Wikileaks oskarża Facebooka o spisek

Najlepszy sposób na czerpanie korzyści z serwisów internetowych to umieszczanie wszelkiego rodzaju bannerów. To jednak tylko połowa sukcesu, bowiem trzeba zapewnić odpowiednią ilość użytkowników klikających w wyskakujące okienka. To zaś przekłada się zarówno na zadowolenie reklamodawców, jak i na negocjowane ceny za ogłoszenia. Facebook zmagający się z problemem nieefektywności obcych kampanii na swojej stronie wytacza solidne argumenty.

Mikropłatności w tym serwisie to kredyty, z których każdy jest wart w rzeczywistości około 10 centów. Za tą wewnętrzną walutę możemy nabywać między innymi dodatki w oferowanych przez stronę grach. Niedawno umożliwiono także wykorzystywanie wirtualnych pieniędzy w usłudze Facebook Deals, która jest odpowiednikiem popularnego Groupon.

Zwłaszcza ta ostatnia opcja ma zachęcić regularnych użytkowników Facebooka do klikania w reklamy. Jeżeli nie da się przełożyć odwiedzania strony bezpośrednio na realne pieniądze, to chociaż tą metodą daje się namiastkę prawdziwego zarabiania. Czy jednak to wystarczy?

Bannery mają pojawiać się głównie w grach, jak na razie w programie uczestniczą niektórzy wydawcy: CrowdStar, Digital Chocolate i Zynga. Prawdopodobnie ci, którym odpowiada  FarmVille i inne podobne atrakcje, skuszą się także na zabawę w zbieranie punktów i wymienianie na nagrody.

Źródło: HuffingtonPost

 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Facebook płaci z znalezienie frajerów którzy będą przeglądać reklamy a oni zarabiać miliony ( "frajery lubią to":P )
  • avatar
   deel77
   0
   Całe szczęście, że jestem zdrowy - z FB nie korzystam.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mozna te pieniadze jakos wyplacac czy tez to tylko zamiana gapienia sie w ekran za wirtualne nieprzydatnosci ?