Smartfony

Facebook planuje modularne urządzenie na wzór Project Ara

przeczytasz w 1 min.

Facebook zgłosił bardzo interesujący wniosek patentowy. Nie można jednak stwierdzić jednoznacznie, co się za nim kryje.

Project Ara to koncepcja, która budziła swojego czasu bardzo duże nadzieje. Wydało się, że ma spore szanse na realizację, ale ostatecznie Google się poddało i zrezygnowało z dalszych prac. Być może temat trzeba będzie odświeżyć, tym razem z uwagi na plany Facebooka.

Na wstępie warto przypomnieć, iż Project Ara miał być modularnym smartfonem. Czymś zdecydowanie bardziej rozwiniętym niż moduły z LG G5 czy Moto Z. W tym przypadku użytkownik cieszyć miał się możliwością wymiany prawie każdego z podzespołów, składać całość niemal jak klocki. Trudno w tym momencie stwierdzić czy dokładnie taki sam plan ma Facebook, ale jedno jest pewne - firma ta przymierza się do czego interesującego.

W sieci pojawiły się fragmenty wniosku patentowego, z którego wynika, iż trwają przymiarki do modularnego urządzenia elektromagnetycznego. Wśród podzespołów wymieniane są takie elementy jak mikrofon, głośniki, GPS, łączność LTE i Wi-Fi czy wyświetlacz dotykowy. Niekoniecznie musi być to smartfon, ale siłą rzeczy to właśnie taka jest pierwsza myśl.

Facebook patent

Facebook póki co odmawia komentarza na temat powyższych informacji, ale zapewne za jakiś czas dowiemy się czegoś więcej. Przy pracach pomagać ma Building 8. To ekipa, której członkowie pracowali nad... Project Ara.

Źródło: phonearena

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Taki smartfon byłby opłacalny? Musieliby chyba wysokie ceny tych modułów sobie ustalić. Ale idea fajna.
  • avatar
   Q2hvY2hsaWs7
   -1
   "Czymś zdecydowanie bardziej rozwiniętym niż moduły z LG G6 czy Moto Z."

   Na pewno chodzi o LG G6?