Internet

Nadchodzą płatności elektroniczne spod znaku Facebooka?

przeczytasz w 1 min.

Według doniesień Financial Times Mark Zuckerberg jest zainteresowany usługami finansowymi.

Facebook wszędzie

W wyniku ostatnich afer, jak i samej polityki działania portal Facebook nie cieszy się największym zaufaniem użytkowników. Choć nie jest to tajemnicą, Mark Zuckerberg zdaje się jednak tego nie zauważać lub najzwyczajniej nie chce tego widzieć. Najlepszym potwierdzeniem tych słów są najnowsze doniesienia Financial Times, według których internetowy gigant przymierza się do stworzenia konkurencji dla PayPal i Google Wallet. Tak, najprawdopodobniej już wkrótce będziemy mogli skorzystać z usługi płatności elektronicznych spod znaku Facebooka.

Według doniesień Financial Times Facebook zamierza wprowadzić swoją własną usługę płatności elektronicznych. Podobno zwrócił się z prośbą o zatwierdzenie wirtualnej waluty, która miałaby obowiązywać we wszystkich krajach europejskich, a z czasem także i w państwach spoza Starego Kontynentu. Firma marka Zuckerberga mogłaby wówczas przyjmować środki w postaci gotówki lub pieniędzy bezgotówkowych i zamieniać je na wspomnianą wcześniej wirtualną walutę. W takiej formie z kolei klienci mogliby wykorzystywać ją do opłacania usług lub nabywania przedmiotów u obsługujących ją przedsiębiorstw.

Co ciekawe, zgodnie z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej, wystarczy zgoda jednego z krajów członkowskich aby instytucja tego typu mogła działać na terenie całej UE. Według Financial Times Mark Zuckerberg zgłosił się do banku centralnego Irlandii. Jak na razie jednak Facebook odmawia komentarza na ten temat.

Źródło: SlashGear, The Verge, Bankier

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  poncjusz
  17
  Mark Zuckerberg- fuck you
  • avatar
   Konto usunięte
   15
   Z każdej płatności przez FB, grosz trafia na konto NSA :)
   • avatar
    krynka
    9
    Co ludzie mają z tym fejsbukiem, pogadać ze znajomymi - ok, ale: czego nie kupię logo fb, oculus fb, whatsappa przejeli, tera pinążki, a co dalej? Systemy monitoringu, wtyczka do zarządzania hasłami?
    • avatar
     Mariano_
     2
     Umawianie się ze znajomymi na piwo, to jedyna rzecz do jakiej przydaje mi się ten portal i tak już od paru lat. Resztę mam w dupie, również właściciela. :D
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Po moim trupie. Piniążki będę w skarpecie trzymał ew. w sejfie. TAKIEGO WAŁA!
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Wolę bitcoina niż takie szpiegowske gówno.
       • avatar
        rexio22
        0
        Loguj się za pomocą Fejbuga, Płać za pomocą Fejsbuga, idź się odlać za pomocą Fejsbuga.
        • avatar
         yendrek
         0
         rofl
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Podziękował
          • avatar
           piccardo
           0
           Patrząc na nie tylko ilość osób korzystających z fb a raczej na "jakość" i to co tam sobą prezentują to przyszłość jest dość oczywista banda tępych warzywek przytakujących na wszystko byle by mogli mieć kilka set fotek samojebek nawet na kiblu i tysiące lajków bo przecież to się liczy nie?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Kiedy ten pejszbuk wreszcie zdechnie, Panie kiedy!?
            • avatar
             Dragonik
             0
             Kiedy ludzie zmądrzeją.