• benchmark.pl
 • Gry
 • Facebook: rekordowa popularność gier na portalu społecznościowym
Gry

Facebook: rekordowa popularność gier na portalu społecznościowym

przeczytasz w 1 min.

To jedna z tych niemalże bajkowych historii. Zynga, malutkie studio z siedzibą w przysłowiowym "garażu" tworzy gry sieciowe i zaczyna je rozpowszechniać m.in. za pośrednictwem Facebooka.

Prawdopodobnie sama Zynga nie spodziewała się tego, że na fenomenie serwisu Marka Zuckerberga zajedzie tak daleko, ale i młody milioner sporo zawdzięcza Zyndze - wielu użytkowników serwisu deklaruje, że to właśnie gry pokroju FarmVille przyciągnęły ich do witryny.

Obecnie - jak wynika z oficjalnego raportu producenta - gra w nie 148 milionów osób. To mniej więcej 1/4 wszystkich użytkowników Facebooka! We wrześniu 2009 było ich 63 miliony, a w marcu 2010 roku - 124! Co ciekawe - przed końcem minionego roku gry Zyngi zanotowały spadek do 111 milionów aktywnych użytkowników.
 

Farmville gra z portalu facebook
 

Motorem napędowym jest oczywiście FarmVille i jej miejski odpowiednik - CityVille. Wielu graczy wciąż gra również w Texas Hold'em Poker, który jest jedną z najlepszych tego typu gier - nie tylko w kontekście "flashówek". Do tego dochodzi cała seria mniej popularnych produkcji. Mniej popularnych, ale wciąż rozmawiamy tu o milionach graczy.
 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: gamasutra

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Ciekaw jestem czy zniknie jak masa sezonowych gier przeglądarkowych. Z jednej strony taki np. OGame już dawno został zapomniany. Jest też jednak opcja, że wytworzy się osobna gałąź elektronicznej rozrywki, która będzie się rozwijać tak samo prężnie i wielokierunkowo, jak normalne gry widniejące na sklepowych półkach. Jak na moje, nic nie przebije tradycyjnego podejścia do zabawy na kompie czy konsoli.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To jest straszne...tyle ludzi...nie ogarniam tego, co w tym jest takiego niesamowitego, fakt, że każdy jest inny ok, ale no nie...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Witajcie towarzysze czy moja teoria jest prawdziwa
    jak komp się wyłącza podczas pracy na maksymalnych obrotach
    to może to oznaczać że zasilacz jest za słaby ??
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A pomyśleć że na PSX pykało się w Harvest Moon :) nie mam konta na FB ale FarmVille chyba jest bardzo podobne...

     @JohnSheppardPL (chciało by się rzec komandorze Sheppard :) biorąc pod uwagę porę roku to pewnie się biedak z deka grzeje.


     • avatar
      Skaza
      0

      Moim zdaniem sukces FarmVille oraz innych, podobnie prymitywnych gier umieszczonych na FaceBooku nie wynika z jakoś szczególnie porywającej grywalności. Kluczem do sukcesu jest umieszczenie takiego produktu na portalu społecznościowym. Tam stada bezmyślnych, niemal pozbawionych własnego zdania zombie zagra tylko dlatego, że grają znajomi. Bowiem "jeśli znajdziesz się między wronami, musisz krakać tak jak one" - To podstawowa zasada lansowania się ;)