Oprogramowanie

Facebook uruchomi własny sklep z aplikacjami

Ewa | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Ewa
8 komentarzy Dyskutuj z nami

App Centrum - facebookowe aplikacje

Już za kilka tygodni największy serwis społecznościowy na świecie, Facebook, zostanie wzbogacony o własny sklep z aplikacjami - App Center. Fani portalu mogą spodziewać się, iż w nowo powstałym e-centrum znajdzie się zarówno darmowe, jak i płatne oprogramowanie, dostępne na różne platformy.

Facebook udostępniał będzie zarówno aplikacje komputerowe, jak i te działające na urządzeniach mobilnych. Nie zabraknie też programów tworzonych specjalnie na potrzeby serwisu. Jednak jak podkreślają twórcy App Center, ich celem nie jest konkurowanie z internetowym sklepem Google, Google Play, ani z powstałym niespełna cztery lata temu App Store korporacji Apple. Portal społecznościowy zamierza nawiązać współpracę z wymienionymi wyżej gigantami rynku.

App Center, Facebook, aplikacje

Jak miałoby to wyglądać? Otóż w przypadku aplikacji, które wymagają instalacji na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym, użytkownik z Facebooka zostanie przekierowany do e-sklepu jednej z partnerskich firm. Kierunek przeniesienia uzależniony będzie od systemu sprzętu użytkownika - iOS lub Android.

Dla każdego internauty korzystającego z App Center wygenerowana zostanie lista programów szczególnie odpowiadających jego preferencjom. Spis ów tworzony będzie na podstawie aktywności oraz zainteresowań członków facebookowej społeczności.

Ponadto w App Center gromadzone będą informacje na temat tego jak bardzo atrakcyjne dla użytkowników są poszczególne aplikacje. Administratorzy zyskają cenną wiedzę o tym, jak dużo czasu internauci poświęcają wybranym przez siebie oprogramowaniom oraz jak często do nich wracają. Aplikacje będą oceniane - dla tych szczególnie niepopularnych zabraknie miejsca na portalu.
 

Więcej o Facebooku:

Źródło: dvice, The Telegraph

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  9
  Szczerze to ja mam już dość Facebooka i Tuska. Zawsze gdzie nie pójdę, czego nie otworzę lub nie włączę wyskakuje jeden z nich!!!
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Nie.
 • avatar
  verona
  1
  w dupach im sie poprzewracało
 • avatar
  Nietrol
  1
  to proste ze facebook wchodzi na gielde, a inwestorzy powatpiewaja w mozliwosci wzrostu dochodow z fb, dlatego fb MUSI wymyslac takie rzeczy
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ZA dużo tych sklepów..