Gry

Fallout 4 będzie miał coś na wzór GTA 5

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

W myśl zasady, że uczyć wypada się od najlepszych, Fallout 4 przynieść ma świat wykreowany na wzór tego z GTA 5.

Fallout 4

Gdy tylko Bethesda potwierdziła prace nad grą Fallout 4 ta z miejsca stała się jednym z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. W takiej sytuacji cieszyć może fakt, iż systematycznie pojawiają się na jej temat nowe informacje.

Co więcej, w zdecydowanej większości nastrajają one bardzo optymistycznie i nie inaczej powinno być tym razem. Nawet pomimo tego, iż twórcy zapowiadają czerpanie wzorców z innej gry, co zazwyczaj budzi pewne obawy. W myśl zasady, że uczyć wypada się od najlepszych, Fallout 4 przynieść ma świat wykreowany na wzór tego z GTA.

I nie chodzi tutaj o jego prezentację, bo ta z oczywistych względów musi być inna. Bethesda skupia się tutaj na otwartości oddanych graczom terenów, co zresztą dokładnie tłumaczy Todd Howard, głównodowodzący pracami nad Fallout 4.

„Cóż, w naszych grach chcemy dać graczom pełną swobodę. Myślę, że w ostatnich kilku latach to GTA 5 udało się coś takiego zrobić i my staramy się o coś podobnego. Patrzę na tę grę i myślę: wow, ja po prostu nie wiem, jak oni to zrobili. Staramy się stworzyć poczucie możliwości udania się gdziekolwiek i zrobienia tego co się chce. W GTA 5 wszyło to tak dobrze - dostajemy gotowy świat i stajemy się jego reżyserem. To daje mnóstwo możliwości i staramy się osiągnąć taki sam efekt. Ta gra jest fenomenalna.”

Przypominamy, iż Fallout 4 pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 4Xbox One. Premiera planowana jest na listopad.

Źródło: vg247, thekoalition

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "...Patrzę na tę grę i myślę: wow, ja po prostu nie wiem, jak oni to zrobili..."

  Dobrze, że przynajmniej szczery...
  17
 • avatar
  Tak trzeba oddać twórcom GTA V PC, że się bardzo postarali. Gra faktycznie jest fenomenalna do tego stopnia, że może z powodzeniem zastąpić kilka innych gier :P
 • avatar
  Jakoś nie podzielam zachwytu nad GTA V, nie wiem może nie moje klimaty, albo miałem zbyt wysokie oczekiwania po tylu pozytywnych opiniach.
  Nie znalazłem w tej grze nic co by ją aż tak wyróżniało na tle innych podobnych produkcji. Oczywiście rozmiar i dopracowanie, dość ciekawe zadania, to stoi na najwyższym poziomie, mogę powiedzieć że jest bardzo dobra, ale nie jakaś wybitna.
 • avatar
  Bethesda to jedyne studio gier na którym się jeszcze nie zawiodłem. Normalnie chyba zrobię ten błąd i kupię pre-ordera ;)
  -1
 • avatar
  Nie gram od dawna ale Fallout to jedna z niewielu gier w ktora bym zagral i prawdopodobnie tak sie stanie.
  -1
 • avatar
  Odkąd ten człowiek powiedział że smoki w skyrim będą przerażające i będziemy się ich bać (kto grał w skyrim z modyfikacjami wie że to smoki z vanilla skyrim to kupa g***a)
  nie wieże w to co mówi, po prostu przekonam się gdy gra będzie wydana.
  A za ta wypowiedz oraz wiele innych człowiek ten dla mnie istnieje jako.
  >>> Todd "Troll" Howard
  -2
 • avatar
  >Lizanie Du*y innym twórcą
  >Oczekiwanie darmowej reklamy w zamian
  >omg.jpg
  -23
 • avatar
  Lubie takie klimaty jak w tych grach fallaut czy w tym filmie the book of eli.Jak ktos nie ogladal jeszcze tego filmu to niech sobie obejrzy bardzo dobry.link na filmweb
  http://www.filmweb.pl/film/Ksi%C4%99ga+ocalenia-2010-450356