• benchmark.pl
 • Gry
 • Ogromne zainteresowanie grą FIFA 13 przed premierą - demo pobrano niemal 2 mln razy
Gry

Ogromne zainteresowanie grą FIFA 13 przed premierą - demo pobrano niemal 2 mln razy

przeczytasz w 2 min.

Wersja demo rozchwytywana

Seria FIFA co roku osiąga bardzo dobre wyniki sprzedaży. Wygląda jednak na to, że w tym sezonie może ona pobić wszelkie dotychczasowe rekordy.

Podstawy do takiego właśnie myślenia daje m.in. wersja demo gry, którą niedawno udostępniono. Okazuje się, że cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Tylko w ciągu 3 dni od jej debiutu ściągnęły ją prawie 2 miliony graczy z 73 krajów. Porównując to do liczby pobrań dema FIFA 12, mamy tutaj wynik o 29% lepszy.

Dużym wzięciem cieszą się też przedpremierowe zamówienia pełnej wersji. Na dwa tygodnie przed jej premierą po pre-order sięgnęło ponad 875 tysięcy graczy. Względem poprzedniczki zainteresowanie wzrosło tutaj o 37% w Europie i aż o 62% w Ameryce Północnej.

FIFA 13 gra Balotelli celebracja zdobytej bramki

Wygląda zatem na to, że coraz lepsze ostatnie odsłony cyklu w połączeniu z licznymi zapowiedziami kolejnych zmian podziałały na graczy.

Najważniejsze nowości to oczywiście nieodświeżone składy, nieobecna wcześniej liga arabska, kilka zmian w trybie kariery i oryginalna celebracja zdobytej bramki przez Mario Balotellego, ale przede wszystkim bardziej realistyczna rozgrywka.

Duże znaczenie odegrać ma system First Touch Control, o którym ostatnio wspominaliśmy. Dzięki niemu znacznie trudniej opanować piłkę przy przyjęciu i często zdarzać się będzie, że ta po prostu odskoczy od nogi i stanie się łupem rywala. Poza tym twórcy obiecali poprawić fizykę zderzeń zawodników i sposób oddawania strzałów, zwłaszcza tych z dalszej odległości.

FIFA 13 gra pre-order duże zainteresowanie

Nie bez znaczenia powinna być także wyższa inteligencja naszych partnerów w poczynaniach ofensywnych (rywali naturalnie również). Napastnicy nie będą już bezsensownie wybiegać na pozycję spaloną, ale poczekają na najbardziej odpowiedni moment. Do ataków przyłączać ma się zresztą większa liczba zawodników, w tym boczni obrońcy, którzy nie będą już przywiązani niewidzialną nicią do swojej połowy i ochoczo podłączać mają się do akcji ofensywnych.

Właśnie o tym elemencie ostatnio opowiadali twórcy. Materiału jeszcze nie prezentowaliśmy i dlatego teraz nadrabiamy zaległości.

EA postarało się jednocześnie o poprawę całej otoczki wokół spotkań. Jeśli graliście w wersję demo, to z pewnością zauważyliście kamerzystów wchodzących razem z piłkarzami i sędziami na murawę, czy chociażby rezerwowych rozgrzewających się przy linii bocznej.

Znacznie bardziej żywiołowo zdają się reagować teraz także kibice. Wreszcie żyją oni tym, co dzieje się na murawie i głośno wyrażają swoje nastroje.

Jakie są Wasze dotychczasowe wrażenia związane z grą FIFA 13. Czy Wam również przyjemnie grało się w wersję demo?
 

Więcej o FIFA 13:

Źródło: computerandvideogames, officialplaystationmagazine

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Cos nie widac fanow PES'a? Powymierali juz? ;)
  • avatar
   LGV8V
   1
   Wiesz że darmowe patche są nie możliwe :P A moim zdaniem powinni ją wydawać co dwa lata i co dwa lata DCL za 50 zł na zmianę raz dcl raz fifa. To by było najlepsze rozwiązanie.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    To będzie najlepsza FIFA w historii tej gry.Miodzio
    • avatar
     RexRX
     0
     Jeszcze nie grałem ale wypróbuję bo liczby mnie do tego przekonują.
     • avatar
      LGV8V
      0
      Ja grałem i jestem pozytywnie nastawiony ale kupie dopiero po wszelkich ocenach. Spodobało mi się o wiele szybsze tępo gry mocniejsze podania gorą i dołem, strzały również. Wielkich zmian niema ale co tu zmieniać i tak jest dobrze. Fajna opcja to dyspozycja dnia, zmienna forma zawodników na żywo.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       w tym roku uderzenie fify 13 w pesa 13 będzie druzgocące !!! gram ciągle w demo, widać zmiany, gra się super !!!
       • avatar
        Sakret
        0
        A ile pobralo PES 13?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ostatnią fifą w którą grałem była 11, ale 13 zamówiłem po zagraniu w demko, rewelacyjna po prostu rewelacyjna, osiągnęli rewelacyjny poziom realizmu
         • avatar
          bartoliniog
          -2
          takie zainteresowanie jest pewnie dlatego, że wersja 2012 była do kitu
          • avatar
           MiKo400
           -2
           Grałem w demo i mogę powiedzieć że EA zrobiło całkiem sporo zmian w stosunku do poprzedniej odsłony ale w tym roku i PES zrobił postępy więc ciężko będzie wybrać. ;)
           • avatar
            Konto usunięte
            -7
            jak każdą fifę od 2005 roku - pobiorę