Gry PlayStation 5

W Final Fantasy XVI zagramy po polsku

przeczytasz w 1 min.

Czy to wiadomość dnia? Dla fanów jRPG na pewno. Jako pierwsza odsłona w historii tej serii gra Final Fantasy XVI będzie dostępna do ogrania po polsku.

Final Fantasy XVI z (oficjalną) polską wersją językową

Jej fani doskonale o tym wiedzą, ale dla niewtajemniczonych może być niespodzianką, że to pierwsza taka sytuacja w historii tej kultowej już serii. Final Fantasy XVI to pierwsza odsłona, która otrzyma oficjalną polską wersję językową. Wiadomość o tym, że faktycznie już w dniu premiery pojawią się napisy, potwierdził nasz dystrybutor, firma Cenega. 

O tym, że Final Fantasy XVI może otrzymać oficjalne spolszczenie, mówiło się już od paru tygodni. Teraz otrzymaliśmy wreszcie potwierdzenie tej informacji. Pojawiają się wprawdzie komentarze sceptyków, obawiających się o wierność tłumaczenia, a inni zwracają uwagę na to, że fani serii siłą rzeczy musieli już opanować angielski. Nawet w ich obliczu bez wątpienia jednak jest to bardzo dobra wiadomość. 

Premiera Final Fantasy XVI już w czerwcu. Warto czekać?

Firma Cenega potwierdziła przy okazji, że gra Final Fantasy XVI ukaże się na polskim rynku 22 czerwca 2023 roku. Będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej oraz Deluxe. Na szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać. 

Sama gra, która aktualnie zmierza wyłącznie na konsole PlayStation 5, zabierze nas w podróż do „oszałamiającego” królestwa Valistei. Przejmując kontrolę nad Clive’em Rosfieldem poznamy niezwykłą historię i weźmiemy udział w gigantycznych starciach, szukając zemsty na pewnej tajemniczej istocie przynoszącej nieszczęście.  

Źródło: Cenega, Square Enix

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JaYmZ
  2
  Miły akcent, ale ciekaw jestem czy team tłumaczący na język polski stanie na wysokości zadania i odda w ręce graczy profesjonalną treść.
  • avatar
   krabk
   0
   Cenega należy do ruskiego 1C, które z kolei zostało wykupione przez tencenta.
   • avatar
    deseczka
    0
    No w końcu.
    • avatar
     Tu_Szczecin
     0
     No nareszcie. Czas był bardziej niż najwyższy, bo "jedynka" powstała już w 1987 roku. Nawet zważywszy, że jej spolszczenie było możliwe dopiero w latach 90. to i tak kilkadziesiąt lat.