• benchmark.pl
 • Gry
 • Final Fantasy XVI błyszczy na zwiastunie (i ma datę premiery)
Gry

Final Fantasy XVI błyszczy na zwiastunie (i ma datę premiery)

przeczytasz w 1 min.

Gra Final Fantasy XVI była jedną z ostatnich, które swoją obecnością uświetniły galę The Game Awards 2022. Zaprezentowano nowy zwiastun i ujawniono wreszcie datę premiery.

Kiedy premiera Final Fantasy XVI? Już wiemy

Wiedzieliśmy już wcześniej, że gra Final Fantasy XVI ma ujrzeć światło dzienne w okolicach przyszłorocznego lata. Teraz mamy już oficjalną i dokładną datę premiery – najnowsza odsłona tej kultowej już serii jRPG ukaże się 22 czerwca 2023 roku. Jedyną potwierdzoną platformą docelową jest PlayStation 5. 

Gra Final Fantasy XVI, której przejście zajmie nam dobrych kilkadziesiąt godzin, zaoferować ma piękny i w przemyślany sposób wykreowany świat, wciągającą fabułę z pełnokrwistymi bohaterami oraz naprawdę emocjonujący i satysfakcjonujący system walki. Najnowszy (zaprezentowany podczas gali The Game Awards 2022) zwiastun zdecydowanie pozwala dać wiarę tym zapewnieniom. Zresztą co tu dużo mówić – po prostu to zobacz. Materiał nosi tytuł „Zemsta”… 

Obejrzyj najnowszy zwiastun Final Fantasy XVI – z TGA 2022:

Tak, jak wspomniałem, odsłona z „szesnastką” w tytule zmierza aktualnie wyłącznie na konsole PS5. Niemniej jednak jest wysoce prawdopodobne, że gra trafi również na pecety – premiery wersji przeznaczonej na komputery spodziewamy się na początku 2024 roku, przy czym pamiętaj, że nie jest to informacja oficjalna. 

Źródło: The Game Awards

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dariuszd1
  1
  spokojnie, nie nadążam ostatnio z portami z PS na Pc, ograłem 2 spidermany aż mi się od nich ulewa, niedawno Uncharted, god of war, już widze returnal i the last of us, spokojnie poczekam nawet rok, bo mam już przesyt. Zwolnij Sony i daj pożyć PCtom:)
  • avatar
   Chrisw
   0
   Gra wygląda super. Ale wychodzi tydzień po Diablo IV więc początek sprzedaży szykuje się słaby. Czekam na przecenę w tym czasie czyszcząc lochy barbarzyńcą