Przeglądarki WWW

Firefox 40 już jest: interfejs dostosowany do Windows 10 i lepsza ochrona

przeczytasz w 1 min.

Ma być szybciej, ładniej i bardziej intuicyjnie. Możesz to sprawdzić już teraz.

Firefox 40

Już jest. Mozilla oficjalnie udostępniła przeglądarkę Firefox 40 FINAL na komputery osobiste. Wersja mobilna natomiast powinna ukazać się jeszcze przed końcem tego tygodnia.

Firefox w wersji oznaczonej numerem „40” to przede wszystkim ukłon w stronę użytkowników systemu Windows 10. Dostosowany estetycznie interfejs użytkownika zauważymy od razu. Mozilla zapewnia, że także od strony technicznej współpraca pomiędzy nowymi „Okienkami” a przeglądarką będzie teraz sprawniejsza.

Kolejną ważną nowością – która pojawi się także w wersji na Androida – jest wzmocniona ochrona przed pobieraniem plików, które mogą stanowić zagrożenie. Działanie tej funkcji zauważymy przede wszystkim podczas instalowania niepodpisanych rozszerzeń. Swoją drogą, także te ostatnie doczekają się nowego menu.

Firefox 40 rozszerzenia

Użytkownicy pecetowi otrzymują również nową funkcję: sugerowane kafelki – na stronie nowej karty pojawią się proponowane przez Firefox witryny na podstawie danych zebranych podczas przeglądania sieci przez użytkownika. Mozilla zapewnia, że nie cierpi na tym nasza prywatność, ale jeżeli boicie się tej opcji, możecie ją dezaktywować z poziomu Ustawień.

Dodatkowej opcji doczekał się też wbudowany w Firefoksa komunikator Hello. Użytkownicy mogą teraz wybrać jedną z aktywnych kart jako temat do rozmowy. W wersji „40” przeglądarka radzi sobie też podobno lepiej z wczytywaniem i wyświetlaniem zdjęć na stronach.

Przeglądarka Mozilla Firefox 40 FINAL jest już dostępna do pobrania:

Pobierz Firefox 40
Firefox 40 PL (Windows 32bit)

Pobierz Firefox 40
Firefox 40 EN (Windows / Linux / Mac)

Źródło: SoftwareCrew, Mozilla, ghacks

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blashix
  8
  64 bit?
  • avatar
   Marucins
   1
   Od X czasu siedzę na wersji beta - o dziwo bardzo stabilna i wszystkie smaczki rozwojowe trafiają zaraz do FF po okresie próbnym z wersji "nocnej".

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Firefoks jest super. Mam na linuksie i jest mega wygodny! Aczkolwiek powymagalabym, zeby mial wbudowanego klienta plikow torrent, zebym nie musiala przerzucac tak oknami gdy chce ustawic film, muzyke czy gre do sciagniecia.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Mam wersję 39.0.3 i sam nie znajduje nowej wersji, więc nie wiem gdzie ta "40tka".
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      hmmm, myślałem że to nowe chrome po screenach, zżyna :D
      • avatar
       Kieresz
       -4
       od dlugiego czasu juz nie uzywam firefoxa.....juz nawet nowy IE dziala szybciej.....juz o pozeraniu na dzien dobry prawie 500mb nie wspominam....
       • avatar
        death143
        0
        Jednak zostane przy nightly x64 :)