Gry komputerowe

Football Manager - rekord Guinessa ustanowiony przez Polaka

przeczytasz w 1 min.

Nasz rodak, Michał Leniec to chyba największy fan Football Manager 2016. Prowadzi ukochanego Lecha Poznań już od 221 sezonów.

Piłka nożna cieszy się ogromną popularnością. Na brak zainteresowania nie narzekają również gry nawiązujące do tego sportu. Przede wszystkim należy odnosić to do serii FIFA, ale wierne grono sympatyków ma także cykl Football Manager. Wyniki niektórych z nich mogą imponować.

Nasz rodak, Michał Leniec pobił rekord Guinessa w kategorii „Longest single game of Football Manager”. Grając w Football Manager 2016 prowadzi ukochanego Lecha Poznań już od 221 sezonów (niekiedy pełniąc jednocześnie rolę selekcjonera reprezentacji narodowych). Zdobył przez ten czas aż 680 trofeów, wygrywając między innymi Ekstraklasę (207 razy), Puchar Polski (161 razy), a nawet Ligę Mistrzów (45 razy) czy Mistrzostwo Świata (z reprezentacją Holandii).

Jak twierdzi sam Michał Leniec, najwięcej radości sprawiają mu nie poszczególne trofea, ale wprowadzanie do drużyny młodych zawodników, którzy następnie rozwijają się do formatu wielkich gwiazd.

Poprzednie rekordy były zdecydowanie skromniejsze. W 2016 roku Darren Bland toczył zmagania przez 154 sezony (ACF Fiorentina), a w 2017 roku Seb Keenan zakończył zabawę na 170 sezonach (FC Barcelona, QPR, Bristol City i Oxford United).

Źródło: guinnessworldrecords, foto: Marcin Rajczak

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TicTac
  5
  Może Wisła K. zaproponuje mu etat konsultanta... nowe pomysły brak strachu przed starymi układami :)
  • avatar
   Kamiru
   1
   Współczuję mu że jest kibicem Lecha i jego klub może coś osiągnąć tylko w FMie, bo w rzeczywistości co sezon widzi plecy Legii :-)
   • avatar
    pablo11
    -1
    Ale rekord Guinessa... Ktoś gra w starą grę i wygrywa.
    • avatar
     Michał 06
     -4
     stary cap ustanowił rekord guinessa w grze w którą grają dzieci między lekcją a lekcją w szkole :)
     • avatar
      Damian Szymański
      0
      Ja tam ostatnio bojkotuję produkty od SI Games i od ich wydawcy Sega. Dlaczego? Zobaczcie na ceny w Steam, traktują nasz kraj jak dojną krowę. Przykład cen dla FM2019 dla Polski - $61.75, dla USA - $49.99, dla UK - $49.64, Japonia - $45.03.
      Znaczy się dla nich Polska ma jedną z najsilniejszych walut na świecie... A później płaczą, że tak mało ludzi w Polsce kupuje ich gry na Steam.
      Pisałem kiedyś do nich w sprawie tych cen, bo można kupić boxa w sklepie lokalnym z lokalnej dystrybucji z kluczem Steam za dużo mniejsze pieniądze, zaś bezpośrednio na Steam żądają bardzo dużo. Dostałem odpowiedź w stylu "bo tak!"
      Najciekawsze jest to, że swoją praktykę stosują od momentu wprowadzenia lokalnych cen na Steamie i to pomimo, że steam ustalił ceny sugerowane dla Polski na poziomie zbliżonym do dolara. SI/Sega akceptuje sugerowane ceny dla innych państw, ale nie dla Polski. Ceny dla nas są wyższe o 23.53% niż sugerowana cena w dla USA. Ciekawe dlaczego? Nie znam innych producentów/wydawców, którzy by taki przelicznik wprowadzili dla Polski i jeszcze te chamskie odpowiedzi.