Gry

Fortress - poznaj tajemnice nowej odsłony Final Fantasy

przeczytasz w 1 min.

Kiedy pół roku temu szwedzkie studio GRIN ogłosiło, że zamyka swoje podwoje nikt nie podejrzewał jak wielką tajemnice skrywało. Jak się później okazało koncern Square Enix powierzył jej swój najcenniejszy skarb.

Jak wiadomo kryzys mocno odcisnął swoje piętno na branży elektronicznej rozrywki. Jedną z jego ofiar okazała się szwedzka firma GRIN znana graczom choćby z obu odsłon Tom Clancy's Ghost Recon: Advance Warfighter  w wydaniu na komputery PC czy nienajlepszych Bionic Commando i Terminator: Salvation. Te dwa ostatnie miały zresztą pewien wpływ na późniejszą kondycje finansową firmy.

Najciekawsze informacje związane z GRIN pojawiły się jednak dopiero po ogłoszeniu przez nie upadłości. Okazało się bowiem, że studio to pracowało nad tajemniczym projektem powierzonym jej przez giganta w branży gier - Square Enix. Spekulowano nawet, że produkcja o roboczej nazwie Fortress była niczym innym jak nową odsłoną słynnej juz serii Final Fantasy. Jak można było się spodziewać nikt z zainteresowanych nie potwierdził tych informacji. Aż do dziś...

Fortress - szkic koncepcyjny

W sieci pojawił się właśnie film prezentujący Fortress w akcji. Co prawda jest to jedynie techniczna demonstracja silnika gry, a nie przedstawienie faktycznej rozgrywki, ale potwierdza to fakt istnienia całego projektu. Co więcej wraz z materiałem filmowym ujawniono, że przygotowywana przez studio GRIN produkcja miała być swoistym spin-offem Final Fantasy XII. Wedle tych rewelacji akcja nowej gry miała zostać osadzona po wydarzeniach znanych z FFXII i drugiej odsłony Relevent Wings z Nintendo DS.

Jak widać europejska wizja serii Final Fantasy zapowiadała się naprawdę ciekawie. Niestety niespodziewane zamknięcie studia GRIN postawiło cały projekt pod znakiem zapytania. Na szczęście wiadomo już, że produkcja nowego Final Fantasy nie została wstrzymana, a jej tworzenie przekazano innej firmie. Wedle niepotwierdzonych źródeł projekt ten trafił w ręce wewnętrznego studia Square Enix - Eidos Montreal. Trzymajmy kciuki!

Źródło: VG247.com

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  cudownie to wygląda
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czy w artykule jest mowa o wersji na konsole, czy PC?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To coś to nie może sie nazywać final fantasy bo to przecież jrpg nie jest. Podróba oryginalnego ff i tyle