Gry

Forza Horizon 4 to majstersztyk - zbiera wyłącznie pozytywne recenzje

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
35 komentarzy Dyskutuj z nami

Przeważają dziewiątki, nie brakuje dziesiątek. Gra Forza Horizon 4, która już za kilka dni zadebiutuje na rynku, zbiera świetne recenzje i wygląda na to, że będzie to jedna z najlepszych gier samochodowych ostatnich lat.

Prace nad grą zostały już zakończone, a recenzenckie egzemplarze trafiły już do pierwszych redakcji. Niektórzy z pracujących w nich autorów pochwalili się już swoimi opiniami, z których wynika jasno, że Forza Horizon 4 to kawał szalenie dobrej samochodówki.

Najnowsze dzieło ekipy Playground Games zadebiutuje 2 października na konsolach Xbox One i pecetach. Pozwoli zasiąść za kierownicami 450 samochodów i przemierzać brytyjskie drogi w czterech porach roku, z których każda wymusi nieco inne podejście do jazdy. 

Recenzja gry Forza Horizon 4? Wyłącznie pozytywna!

Poprzednie odsłony zgarniały głównie ósemki i dziewiątki, a tym razem jest nie tylko równie dobrze, ale nawet lepiej. Średnia ocen (wyciągnięta przez Metacritic z około 50 recenzji) wynosi 9,2/10 i – jak nietrudno się domyślić – wśród przyznanych not nie brakuje „dyszek”.

Na werdykt „10/10” zdecydowały się między innymi redakcje Trusted Reviews, Windows Central, TrueAchievements, Twinfinite i GamingTrend. Według nich Forza Horizon 4 to prawdziwy majstersztyk i to pod każdym względem.

Forza Horizon 4 festival

IGN przyznał grze ocenę 9,6/10, COGconnected i God is a Geek – po 9,5/10, a Meristation i The Games Machine – po 9,4/10. Autorzy recenzji opublikowanych w tych serwisach również nie potrafili znaleźć zbyt wielu minusów.

Następnie mamy wysyp dziewiątek – od Xbox Achievemets, TheSixthAxis, Hardcore Gamer, DarkStation, Destructoid, Game Revolution czy GameSpot. Po stronie wad wypisały one nieco za długie czasy ładowania, że modyfikacja samochodów powinna być nieco bardziej zaawansowana i (ewentualnie) zbyt mało różnic względem poprzedniej odsłony.

Wszyscy jednak (nawet ci, którzy przyznali grze ósemki, jak Attack of the Fanboy czy GamesRadar+) twierdzą, że Forza Horizon 4 to najlepiej wyglądająca gra wyścigowa, która w dodatku daje mnóstwo radości z jazdy, zachwyca otwartym światem i zmiennymi warunkami oraz w pełni zadowala dostępnymi samochodami.

Innymi słowy: przygotujcie się na jedną z najgorętszych premier tego roku.

Źródło: Metacritic, VG247

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  Noty wysokie bo dobra gra, a jeszcze wyższe bo konkurencji brak, ciężko porównywać do TEST DRIVE UNLIMITED ;]
  4
 • avatar
  piotreeeek
  GT Sport i inne Drivecluby rozjechane.
  2
 • avatar
  Robsonik
  Wszystko Ok Lubię nawet serie Horizon ale q... to sciąganie ze sklepu Microsoft to porażka jak ten cały sklep... Żeby taka firma miała problem z takimi rzeczami ? Strasznie mnie odstrasza zakup gry w tym sklepie... GOW ostatnio pobierałęm ze 3 razy zanim zagrałem jakieś błędy czyszczenie pamięci cache itd... Nawet teraz demo Horizon 4 ciągnę i transfer skacze 0-60 MB/s... Dramat a gra tania nie jest...
  2
 • avatar
  TruGeek
  Gierka już zassana na xboxa byle do jutra do północy...
  1
 • avatar
  Dudi4Fr
  Tylko teraz wytrzymać ze 3 dni do 28!
  Redakcji będziecie robić jakiś klan dla czytelników?
 • avatar
  davidoff
  cholera chyba się napaliłem.... tylko 250zł za gre.... a ile na PC będzie kosztować? tylko szkoda na 24calach grać w taką gre, lepiej na 55 na TV
 • avatar
  JohnyJones
  To było do przewidzenia. Za parę dni zagram.
 • avatar
  Konto usunięte
  O której godzinie naszego czasu będzie do zagrania??? Wiem tylko, że zagram 28-go...