Monitory

Funai LH7-M32BB - ”Przemyślany i dopracowany” telewizor LCD

przeczytasz w 2 min.

Firma Funai przedstawia swój najbardziej dopracowany spośród dotychczasowych modeli telewizor LCD. LH7-M32BB to 32calowy odbiornik HD Ready z wbudowanym tunerem cyfrowym DVB-T/MPEG-4, trzema wejściami HDMI, dodatkowymi funkcjami poprawy obrazu i regulacji dźwięku a przy tym jeszcze smuklejszy, lżejszy i zużywający mniej energii. Dodatkowo producent oferuje 5 lat gwarancji w tym 2-letni program ochrony „zero martwych pixeli”. 

OBRAZ i DŹWIĘK - zachwycające wrażenia gwarantowane
Nowoczesny ekran LCD produkowany przez Funai zapewnia zachwycający obraz o wysokiej rozdzielczości HD. Czas reakcji matrycy, mierzony metoda black-to-white, to zaledwie 5 ms. – co w praktyce oznacza zero smużenia. Doskonałe właściwości ekranu Funai uzupełnia bardzo wysoka wartość kontrastu statycznego wynosząca 2500 : 1. Warto przypomnieć, że kontrast ten charakteryzuje daną matrycę oraz jej jakość, a nie zdolność  elektronicznej korekcji obrazu do „ulepszania” tego, co jest w stanie wyświetlić ekran (tzw. kontrast dynamiczny). Dodatkowe funkcje regulacji obrazu i dźwięku, takie jak cyfrowa redukcja szumów, redukcja błędów koloru, adaptacyjna regulacja luminancji oraz funkcje wspomagające niedosłyszących i niedowidzących sprawią, że nowy model marki Funai przekona każdego, nawet najbardziej wymagającego telewidza. 

WZORNICTWO – nie pomylisz go z żadnym innym
Projektanci Funai dołożyli starań, aby forma nowego telewizora była nietuzinkowa i wyróżniała go spośród wielu dziesiątek modeli dostępnych na rynku. Zadanie to, choć niełatwe, udało się zrealizować z pełnym powodzeniem. Efekt pracy projektantów to elegancka obudowa o prostych kształtach. W modelu LH7-M32BB wyróżnikiem jest oryginalny element stylizacji znajdujący się w dolnej części obudowy. Ukształtowany w łuk, nieco wysunięty ku przodowi niewielki próg jest "znakiem rozpoznawczym" nowej rodziny. Dodatkowo obudowa została jeszcze bardziej „odchudzona”, przez co telewizor jest jeszcze lżejszy. Tak jak inne telewizory Funai , tak i ten model jest przystosowany do uchwytu ściennego.

FUNKCJONALNOŚĆ I WYPOSAŻENIE  - czego chcieć więcej?
Aby cieszyć się wspaniałym obrazem HD o wysokiej rozdzielczości nie wystarczy jedynie dobra matryca LCD. Potrzebne są także odpowiednie rodzaje złączy do przekazywania sygnałów HD. Nowy telewizor oddaje do naszej dyspozycji aż 3 wejścia HDMI, przy czym jedno z nich jest umieszczone z boku obudowy, co docenią np. miłośnicy konsol oraz użytkownicy urządzeń podłączanych czasowo do telewizora.  Pozostałe dwa złącza HDMI oraz złącze komponentowe umożliwiają swobodną współpracę z trzema innymi źródłami obrazu wysokiej rozdzielczości. Obecność złącza PC-in spodoba się użytkownikom komputera - w trybie PC ten telewizor pracuje jak monitor o przekątnej 32"!  

CYFROWY TUNER MPEG-4 - obraz telewizyjny HD bez dodatkowych inwestycji
Wbudowany tuner DVB-T/MPEG-4 do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej sprawia, że możesz cieszyć się obrazem o wysokiej rozdzielczości korzystając z dotychczasowej naziemnej anteny. Już dziś mieszkańcy niektórych regionów Polski znajdują się w zasięgu testowej transmisji DVB-T. Od jesieni 2009 rozpoczyna się oficjalnie nadawanie programów cyfrowych, początkowo na wybranych obszarach, a docelowo na terenie całego kraju. Pod względem dostosowania do cyfrowych standardów telewizji DVB-T  nowy telewizor Funai jest kompletny i gotowy do użycia. Żadnych dodatkowych kosztów.

DOSTĘPNOŚĆ I NAJLEPSZA GWARANCJA
Model LH7-M32BB będzie dostępny z początkiem czerwca w cenie ok. 1600 PLN.  Jest on objęty promocyjną gwarancją wynoszącą 5 lat oraz 24-miesięcznym programem ochrony „zero martwych pikseli”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jestem "szczęśliwym" posiadaczem "przemyślanego i dopracowanego" telewizora FUNAI z w miarę nowej serii, konkretnie model LT6-M19BB.

  Nie wiem kto projektował soft tego telewizora, ale zmiana kanału trwa wieki. Od naciśnięcia przycisku na pilocie musi minąć dobrych kilka sekund, zanim TV łaskawie zmieni kanał. Algorytmy skalowania obrazu to totalna porażka. Po podłączeniu sygnału HD przez wejście telewizor HDMI mocno obcina obraz. Na tyle mocno, że potrafi zniknąć logo stacji z narożnika. Trochę panowie przesadzili z tym pan&scan. Ale dobra, skoro nie nadaje się do użytku jako telewizor, to może choć da się podłączyć toto do komputera i pograć?

  Niestety, nie da się. Po podłączeniu kompa przez wejście PC okazuje się, że nie można na PC ustawić natywnej rozdzielczości ekranu, bo telewizor radośnie wyświetla błąd oprogramowania. Maksymalnie można dać 1366x768, co daje efekt w postaci obrazu w "kopertce" na środku z czarnymi pasami dookoła (wygląda kiepściuchno). Można jednak skorzystać z softu telewizora i przeskalować to na cały ekran (wygląda jeszcze gorzej, obraz jest tak rozmyty, że oczy wypływają). Próbowałem reklamować mój nieszczęsny zakup, ale odrzucono moją reklamację, bo zdaniem producenta tak jest dobrze i klient powinien być szczęśliwy. Porażka.

  Podsumowując, zdecydowanie ODRADZAM wszystkim kupowanie wyrobów telewizoropodobnych firmy FUNAI.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   dlatego ja kpiłem może troce droższy, ale z pewnościa lepszy telewizor marki LG - konkretnie model LH5000 i jestem z niego bardzo zadowolony - mimo tego że cały czas czekam na sygnał hd to i tak bardzo ładny mam obraz z kablówki :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    cptjack

    Nie przesadzaj. Fakt, przełaczanie kanałów trwa trochę długo, ale opisane przez Ciebie problemy z podłączeniem do komputera są mocno wyolbrzymione. Jeżeli faktycznie występują w nim takie wady, to reklamuj.