Oprogramowanie

Gadu-Gadu wystawione na sprzedaż

przeczytasz w 1 min.

Kiedyś informacja ta byłaby szokująca. Dziś wydaje się nikogo nie zaskakiwać.

Gadu-Gadu

Kilka lat temu bez Gadu-Gadu wielu nie wyobrażało sobie funkcjonowania. Nawet teraz komunikator ten może pochwalić się dość sporą liczbą użytkowników, ale najwyraźniej jest ona już niewystraczająca, aby opłacało się dla niej rozwijać cały projekt.

Tak przynajmniej musi być w przypadku GG Network, które ogłosiło przejście w stan likwidacji. Zanim to jednak nastąpi, spółka chciałaby znaleźć nabywcę na sam komunikator. Dzięki temu Gadu-Gadu mogłoby pozostać na rynku, a być może nawet zostać przez nowego właściciela w jakiś sposób rozwinięte.

Może wiązać się z tym jednak pewien problem, ponieważ Gadu-Gadu już dawno przegrało konkurencję chociażby z Facebookiem, w związku z czym ostatnio systematycznie traciło kolejnych użytkowników. Obecnie ich liczbę szacuje się na około 2,4 miliona. Ciężko pokusić się o stwierdzenie, czy będzie do wystarczająco silnym magnesem dla potencjalnych kupców.

Obecnie jednak użytkownicy Gadu-Gadu mogą spać spokojnie, przynajmniej wedle oficjalnego komunikatu.

„W sieci pojawiły się informacje o likwidacji spółki GG Network S.A. Chcemy Was uspokoić. Zachodzące w spółce zmiany nie mają żadnego wpływu na działanie komunikatora GG.  Likwidacja jest krokiem czysto formalnym i niezwiązanym z udostępnianiem usługi. Sam proces likwidacji zakończy się nie wcześniej niż w chwili, gdy GG znajdzie nowego właściciela.”


Źródło: wbj, youtube - Kanał użytkownika poprostuGG, facebook - Gadu-Gadu

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nevermind
  32
  Pierwsze wersje GG były fajne bo były lekkie i nie zabierały tyle zasobów, potem zrobił się z tego bardzo ciężki kolos i nawet nie chciało się tego odpalać, a masa użytkowników szukała zamienników i to był moim zdaniem powolny gwóźdź do trumny.
  • avatar
   Nullmaruzero
   3
   A ja dalej używam gadulca. Co prawda za pośrednictwem WTW, jest masa świetnych alternatywnych klientów GG więc niech tu ludzie się czasem nie wycierają że zrezygnowali z GG bo program był mulący i z reklamami. To portal o tematyce komputerowej, każdy kto tu wchodzi regularnie ma na tyle wiedzy żeby poszukać alternatywy dla Gadu-Gadu. Fejsik wyparł wszystko, dzisiaj ludzie sobie kastrują windowsy, blokują ciasteczka, używają jakiś nikomu nieznanych wyszukiwarek bo Google szpieguje, a całą prywatną korespondencję prowadzą przez Facebooka który wszystko zapisuje (Nowe GG też zapisuje archiwum online, ale inne alternatywy już nie).

   Nie wiem czemu ludzie odeszli z gadulca, on ma wszystko czego potrzeba nawet dzisiaj, a nie trzeba odpalać całej przeglądarki żeby z kimś pogadać tylko wystarczy mały programik w tle. Cofamy się w rozwoju trochę.
   • avatar
    idrugman
    2
    Steam :^
    • avatar
     Fiona
     2
     Nadal od czasu do czasu GG ver. 7.7
     Nie do zastąpienia dla mnie żeby komuś linka podrzucić, wiadomość zostawić...
     • avatar
      DyndaS
      1
      No to zaczynamy...

      Oferuję pisiont groszy
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Reklamy, reklamy rekalmy, dziadostwo obciazajace system, przestalem uzywac lata temu :)
       • avatar
        baca130
        0
        Wolę Skype od jakiegoś GaduGadu
        • avatar
         Finear
         0
         osobiście nie widzę sensu używania GG gdzie alternatywa jest facebook czy hangouts
         • avatar
          BariGT
          0
          Szkoda, że chłopaki nie potrafiły kolejnych wersji rozwijać w stronę Vibera albo Whatsapa.
          • avatar
           AMD64
           0
           Wciąż korzystam z gg ale w starej wersji 8 (10102) z usuniętymi reklamami i wyłączoną aktualizacją. Niektórzy znajomi jeszcze z tego korzystają więc i ja korzystam ale głównie przez facebooka, telefon lub sms się komunikuje.
           • avatar
            Ktosnatopatrzy
            0
            @Nullmaruzero

            Dokladnie tak, czat FB dla mnie jest mulacy gdy nazbiera sie na nim juz spore archiwum. Na slabych komputerach to juz w ogole
            • avatar
             mutissj
             0
             Za dużo reklam na nim i przestałem(am) używać