Karty graficzne

Galax chwali się 1-slotową kartą GeForce GTX 1070

przeczytasz w 1 min.

GeForce GTX 1070 nie należy do specjalnie gorących kart, więc producent mógł sobie pozwolić na odchudzenie konstrukcji.

W miniony weekend odbyła się impreza GALAX Overclocking Carnival 2016, na której firma Galax zaprezentowała kilka nowości - jedną z nich była jednoslotowa wersja karty graficznej GeForce GTX 1070.

Zaprezentowana karta została wyposażona w kompaktowe chłodzenie, które na myśl przywodzi wcześniejsze modele z serii Razor (np. GeForce GTX 460 RAZOR czy GTX 750 Ti RAZOR). Cała karta zajmuje tylko jedno miejsce dla kart rozszerzeń, więc sprawdzi się np. w miniaturowych komputerach z obudowami typu ITX.

Galax GeForce GTX 1070 karta graficzna

Zastosowana konstrukcja znacznie wystaje poza obrys płytki drukowanej – na wystającym fragmencie umieszczono turbinę, a jej zadaniem jest przedmuchiwanie miedzianego radiatora (co istotne, wylot powietrza znajduje się w górnej części obudowy akceleratora). Nie wiadomo jak wygląda wydajność i kultura pracy takiego coolera.

Galax GeForce GTX 1070 karta graficzna
GeForce GTX 1070 w wersji 1- i 3-slotowej

Wzorem innych kart GeForce GTX 1070, na pokładzie znalazł się układ graficzny Pascal GP104 z 1920 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Dokładna specyfikacja zaprezentowanego modelu jeszcze nie jest znana, ale nie powinniśmy oczekiwać mocno podniesionych zegarów (o ile w ogóle są podniesione).

Galax GeForce GTX 1070 karta graficzna

Do dyspozycji oddano trzy wyjścia wideo: DVI-D, HDMI i DisplayPort. Dodatkowe zasilanie standardowo doprowadza 8-pinowe gniazdo.

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie karta trafi do sprzedaży. Nie można jednak wykluczyć, że model ten będzie dostępny jedynie na rynku azjatyckim.

Źródło: PC Online

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoulRak3r
  5
  To jest chyba karta pod specjalną obudowę. Koparki? serwery? Wylot powietrza jest tak usytuowany że przydał by się w tym samym miejscu wylot na obudowie bo cały sekret używania chłodzenia z turbiną polega na tym że wydmuchuje ona powietrze od razu poza obudowę a tutaj...
  • avatar
   angelboy
   4
   ciekawe jak w tej puszce po sardynkach wyglądają temperatury na najwyższych obrotach :) bo mniemam że parzy niczym czajnik na gazie
   • avatar
    obcypl
    2
    patrząc na ilość gniazd zasilania można od razu stwierdzić, że okrojona będzie raczej. Może to procek z gtx1070 dla laptopów?
    • avatar
     kitamo
     0
     podoba misie zawsze na BMK jak pod zdjecie mjakiegos produktu pojawiają się spece od OC, chłodzenia, budowy i w ogole architekci, którzy dywagują jak to karta będzie działała, jakie będą temperatury i co będzie się topiło :)

     A mi się zawsze wydawało że tego typu rzeczy sa wpierw testowane, sprawdzane i odpowiednio projektowane zanim pojawią się w sprzedaży a nie na zasadzie przypadku :)
     • avatar
      wasptak
      -2
      Ja jednak wolę swojego 2.5 slotowego gigabyte extreme... mocno wykręcony i 64 C w max stresie - a ta puszeczka to pewno topi obudowę...
      • avatar
       pscager
       0
       Mam nadzieje, że głośność karty nie będzie większa od mojego laptopa, gdzie przy obciążeniu działa jak suszarka do włosów.