Smartfony

Galaxy S7 może być naprawdę wytrzymały

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Wedle koreańskich mediów, w przypadku kolejnego flagowca obudowa może być wykonana ze stopu magnezu.

Galaxy S7 obudowa przeciek

Od premiery z Galaxy S6 nie minęło wiele czasu. Mimo tego doniesienia dotyczące Galaxy S7 zaczynają pojawiać się coraz częściej i trzeba przyznać, że brzmią naprawdę ciekawie.

Nie jest tajemnicą, iż koreański producent bardzo długo pozostawał niewzruszony na opinie klientów i nie chciał zmieniać ani stylistyki swoich flagowców ani nawet materiałów wykorzystywanych do produkcji obudowy. Zdecydowano się na to dopiero w przypadku przywoływanego we wstępie Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge, gdzie postawiono na aluminium i szkło. Można było przypuszczać, że w Galaxy S7 będzie podobnie, ale najnowsze doniesienia sugerują co innego.

Wedle koreańskich mediów, w przypadku kolejnego flagowca zamiast aluminium pojawiać może się stop magnezu. Przynajmniej w teorii dać to powinno bardzo duże korzyści - niemal 3-krotnie większą wytrzymałość, a jednocześnie znacznie zredukowaną wagę. Dodatkowo mówimy tutaj o rozwiązaniu, które nie nagrzewa się tak bardzo jak aluminium.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Samsung pracuje nad szkłem Turtle Glass, które również zawitać może do Galaxy S7 i pokrywać ekran smartfona. W ogólnym rozrachunku otrzymalibyśmy zatem urządzenie bardzo wytrzymałe.

Przecieków dotyczących Galaxy S7 pojawi się jeszcze mnóstwo. Z uwagą przyglądać będziemy się tym dotyczących powyższych kwestii, ponieważ są one naprawdę interesujące, a jakość wykonania smartfonów, zwłaszcza flagowych, ma ogromne znaczenie.

Źródło: gsmarena, androidauthority

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  Dla mnie najciekawszym doniesieniem na dzień dzisiejszy jest informacja czy nowy topowy smartfonach obojętnie jakiego producenta, będzie wydany z ekranem 4-4.6". Dopiero po takiej informacji załącza mi się lampka "obserwować". Dobrze, że chociaż Sony ma głowę na karku i wydaje Compacta. Szkoda tylko, że dotychczasowe modele mają sporo wad, ale liczę że prędzej czy później uda im się model tak dobry jak mój dotychczasowy SGS2. Kto wie, może to będzie Z5 Compact. Dla mnie jest to głupie posunięcie, żeby nie wydawać topowych smartfonów o mniejszych rozmiarach. To tak jak by BMW produkował tylko BMW serii 5 i nic mniejszego. Tracą tylko klientów. Nie każdy chce dużego smartfona. Są ludzie co preferują małego smartfona i tablet z 8" ekranem.
  3
 • avatar
  rTech
  Tak jak S5 miało mieć skaner tęczówki oka, pożyjemy zobaczymy
  1
 • avatar
  Kubuś73
  morze
  -1
 • avatar
  UKBIB2012
  Dwa dni na jednym ładowaniu w trybie oszczędzania baterii ???