Smartfony

Właściciele Galaxy S8 i Galaxy S8+ będą mogli zablokować przycisk Bixby

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Cyfrowy asystent Bixby częściej zamiast pomagać jedynie irytuje. Jeśli Was również, najnowsza aktualizacja przychodzi z pomocą.

Na podstawie szeregu recenzji i opinii samych użytkowników wiemy już, że Galaxy S8Galaxy S8+ to smartfony bardzo udane. Cyfrowy asystent Bixby furory jednak nie robi, czego najlepszym dowodem najnowsza aktualizacja dla wymienionej dwójki urządzeń.

Spory problem Bixby to przede wszystkim dość znacznie ograniczenia co do jego funkcjonalności. Nic dziwnego, że wielu użytkownikom asystent do niczego się nie przydaje. Co więcej, potrafi nieco irytować, zwłaszcza jeśli przypadkowo naciska się dedykowany mu klawisz. Wreszcie można będzie tego uniknąć.

Chociaż producent dość długo się przed tym bronił, w końcu zdecydował się udostępnić opcję pozwalającą na zablokowanie przycisku Bixby. Pojawia się ona po wgraniu najnowszej aktualizacji.

Bixby

Z pierwszych komentarzy wynika, że omawiana aktualizacja trafiła już także na polski rynek.

Niektórzy decydują się na dość odważne tezy sugerujące, iż mamy tutaj do czynienia z początkiem końca Bixby. Na takie stwierdzenia chyba nieco za wcześnie, ponieważ producent obiecuje rozwijać swojego asystenta i zapewnia, że systematycznie będzie on coraz bardziej pomocny.

Źródło: sammobile

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DonDiego
  Tylko dlaczego nie dali możliwości ustatwienia sobie pod tym przycieskiem jakiejś pożytecznej funkcji? Np. migawki aparatu albo play/pause w przypadku włączonego odtwarzacza lub YT?
  7
 • avatar
  ammarmar
  A ja miałem nadzieję, że będzie można ten guzik zmapować do jakiejś sensownej funkcji, np. "otwórz aparat"...
  1
 • avatar
  Szakall1
  Aktualizacja również dotyczy Note8
  1
 • avatar
  grzech7
  Bixby jest ok gadacie głupoty! Problem jest w tym że obsługuje tylko język angielski!
  -3