Smartfony

Galaxy S9 może zaoferować funkcję „Intelligent Scan”

przeczytasz w 1 min.

Wydaje się, że mówimy tutaj o rozwiązaniu, które stanowić będzie połączenie dwóch znanych już funkcji - skanowania twarzy i tęczówki oka. Mimo tego w Galaxy S9 nie powinno zabraknąć też czytnika linii papilarnych.

Coraz trudniej o dzień bez nowych doniesień na temat Galaxy S9. Tym razem padło na kwestie dotyczące bezpieczeństwa oraz sposobu odblokowywania urządzenia.

W kodzie bety Androida 8.0 Oreo dla Galaxy Note 8 udało się odnaleźć zapisy na temat funkcji „Intelligent Scan”. Nie jest tajemnicą, iż w oferowanych na ten moment w sprzedaży smartfonach tego producenta czegoś podobnego brakuje. Nie dziwią zatem sugestie, iż „Intelligent Scan” pojawi się w kolejnych modelach - Galaxy S9 i towarzyszącym mu Galaxy S9+.

Wydaje się, że mówimy tutaj o rozwiązaniu, które stanowić będzie połączenie dwóch znanych już funkcji - skanowania twarzy i tęczówki oka. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo oraz szybkość odblokowywania, zwłaszcza w gorszym świetle. Przynajmniej w teorii.


Oczywiście nie są to informacje oficjalne, ale ostatnimi czasy producenci coraz mocniej stawiają na podobne rozwiązania, niekiedy całkowicie rezygnując z czytnika linii papilarnych (odważyło się na to Apple). Samsung tak daleko się nie posunie, Galaxy S9 i Galaxy S9+ posiadać mają czytniki na tylnych panelach.

Oficjalna premiera wywoływanych smartfonów odbędzie się 25 lutego.

Źródło: sammobile, intelligentscan

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  0
  Wystarczyłoby żeby była funkcja automatycznego przełączania się między twarzą a siatkówka oka. Ponieważ jeden działa bardzo dobrze w dzień a drugi w nocy.

  Dziwi mnie że nie dodali tej funkcji w S8+ i N8 przez tyle miesięcy.
  • avatar
   Gregor-34
   0
   No no taki sprzęt to bateryjka najmniej 6000 mAh.
   • avatar
    Gatts-25
    -1
    Te bajery to jednak innowacyjność ale już widzę ten wysyp testów SAMSUNGA S9 czy S9+ na youtube gdzie ludzie się jarają wydajnością CPU bo trzeba przyznać zapowiada się ogromny przełom na rynku Smartfonów z androidem jeżeli chodzi o moc obliczeniową samego CPU.
    • avatar
     bruno1009
     0
     Ta opcja jest w S8 od dawna?