• benchmark.pl
 • Mobile
 • Garmin zmaga się z wielką awarią. Nie działa Garmin Connect (i nie tylko)
Mobile

Garmin zmaga się z wielką awarią. Nie działa Garmin Connect (i nie tylko)

przeczytasz w 1 min.

Garmin to producent, którego dobrze kojarzą sympatycy urządzeń wearables. Wielu z nich ma teraz nietęgie miny, ponieważ nie działają ważne usługi, w tym Garmin Connect.

Największa awaria w historii Garmin

Pierwsze raporty o problemach z aplikacją mobilną Garmin Connect pojawiły się jeszcze zeszłej nocy. Początkowo można było mieć nadzieję, iż są tylko chwilowe i producent szybko się z tym upora.

Niestety, minęły już ponad 24 godziny i sytuacja nie uległa zmianie, synchronizacja danych w dalszym ciągu jest niemożliwa. Tłumaczenia o pracach konserwacyjnych wydają się coraz bardziej naciągane. Tym bardziej, że nie chodzi tu jedynie o Garmin Connect. Chociażby z komunikatu polskiego oddziału Garmin dowiadujemy się, a w zasadzie uzyskujemy potwierdzenie, że użytkownicy nie mogą korzystać także ze strony internetowej, a nawet z Centrum Obsługi Klienta. Tak dużej awarii Garmin wcześniej nie doświadczył.

Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu związanego z działaniem aplikacji mobilnej Garmin Connect i strony internetowej Garmin Connect. Nastąpiła również przerwa w działaniu naszego Centrum Obsługi Klienta, w związku z czym nie ma obecnie możliwości kontaktu telefonicznego, nie jesteśmy też w stanie odpowiedzieć na przesłane wiadomości. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności.

Garmin

Nie działa Garmin Connect, ale to wcale nie największy problem producenta

Zniecierpliwienie użytkowników z pewnością nie cieszy producenta. Skala, a także przeciąganie się trwających problemów sugerują, że sprawa jest bardzo poważna. Być może nawet bardziej niż można przypuszczać.

Z azjatyckich źródeł napływają doniesienia, iż cała sytuacja jest konsekwencją ataku hakerów. Wykorzystując ransomware kompletnie sparaliżowali oni producenta, nie tylko jego usługi, ale nawet linie produkcyjne, które obecnie nie pracują. Taki scenariusz potwierdził już portal niebezpiecznik. Uspokaja przy tym korzystających z Garmin Pay, dane kart płatniczych powinny być niezagrożone.

Chcecie na bieżąco śledzić rozwój sytuacji? Tu sprawdzicie aktualny status systemów Garmin.

Źródło: Garmin

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  6
  Dla niektórych to będzie powód, by nie ćwiczyć :D
  • avatar
   Marti99
   0
   Moze do "bezpieczej chmury" sie dobrali ;)
   • avatar
    Aranda
    0
    Sam mam Garmina i widzę co się dzieje. Atak był konkretny i nie zdziwiłbym się gdyby to zrobili przeciwnicy USA. Bo Garmin to amerykańska firma. Dziwnym trafem fińskie Sunnto czy Polar nie oberwało. Tak czy inaczej zabezpieczenia mają kiepskie skoro można taką firmę sparaliżować. Tym bardziej że to firma strategiczna bo przecież produkuj nawigatory do transportu powietrznego, drogowego, motorowego i wodnego. Tym bardziej dziwi że można wysadzić taką firmę.