Gry

GC 2009: Gran Turismo 5 (PS3) jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Wczoraj dobiegły końca największe europejskie targi branży elektronicznej rozrywki - GamesCom 2009. Nie oznacza to jednak automatycznie końca ciekawych wiadomości związanych z produkcjami jakie można było zobaczyć (i zagrać) na tej imprezie.

I tak na przykład dzisiaj Internet obiegła informacja o potwierdzeniu przez niemiecki oddział Sony momentu debiutu najnowszej odsłony jednej z najlepszych serii gier wyścigowych  – Gran Turismo 5. Zgodnie bowiem z treścią ulotek rozdawanych na GamesCom najnowsza produkcja firmy Polyphony Digital pojawi się na półkach sklepowych już w czwartym kwartale tego roku.

Co istotne, informacja ta pokrywa się z wcześniejszą zapowiedzią szefa Polyphony Digital i twórcy serii GT – Kazunouri Yamauchi, który podczas wywiadu udzielonego w ramach GamesCom serwisowi Gameblog.fr stwierdził, że Gran Turismo 5 pojawi się krótko po premierze przenośnej wersji Gran Turismo na konsole PSP.

Więcej informacji o gamescom 2009 - targi gier w Kolonii

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Na Game UK premiera GT5 ustalona jest na 25 września. Na razie maila jeszcze nie przysłali, że zmieniają termin :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ci od PSP jak ujza GT5 na swoje konsole to tak jakby ujzeli boga pewno!! :)) (ci co maja od dluuugo dawna PSP wiedza o czym pisze) :))))
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    GT5 wyjdzie 28 - 29 grudnia, to wiadomo od już jakiegoś czasu...ale zawsze będzie można napisać kolejny news "znamy datę premiery GT5" ;-)
    • avatar
     suchy262
     0
     Nie ważna jest dla mnie dokładna data wydania ale to aby w ogóle gra została wydana jeszcze w tym roku kalendarzowym.(nie fiskalnym)

     Myślę,że ten news jest o GT5 na rynku europejskim?
     • avatar
      Radical
      0
      No jakby nie było Microsoft zdoła wydać 2 części Forzy Motorsport nim Sony wyda jedno GT :)