Karty graficzne

GeForce GTX 350 zada silny cios Radeonowi 4870 X2

przeczytasz w 1 min.

Z internetowych przecieków wynika, że jeszcze w tym roku na rynku pojawi się nowa karta graficzna NVIDII, która ma wszelkie szanse zagrozić obecnemu liderowi, Radeonowi 4870 X2 firmy ATI. Będzie to high-endowa GeForce GTX 350, a na jej pokładzie znajdzie się nowy chip GT300, wyprodukowany w 55 nm procesie technologicznym.

Nowy GPU będzie składał się z 480 procesorów strumieniowych (dotychczasowy lider NVIDII, GT200, zawierał ich 240), 64 jednostki teksturujące i 512-bitowy kontroler pamięci. Rdzeń GT300 ma być taktowany zegarem 830 MHz, procesory strumieniowe 2075 MHz, a pamięci (GDDR5) – 3360 MHz. Ze specyfikacji wynika, że GeForce GTX 350 powinien być ponad 50% szybszy od obecnych GT200, a to oznacza, że zdetronizuje Radeona 4870 X2.

Dokładna data premiery ani cena nowego produktu NVIDII nie są jeszcze znane. GeForce GTX 350 z pewnością nie będzie jednak tani; można jednak spodziewać się, że będzie go można nabyć  na Gwiazdkę za około 2000 złotych.

 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Kto kolwiek się choć troszke zna, wie, że to jest wyssane z palca.

  Owszem pojawiło się info o czymś takim, między innymi w sklepie:

  http://img401.imageshack.us/img401/5019/newcardsai9.jpg

  Ale umieszczenie 480 jednostek, przy TAKIM taktowaniu w procesie 55nm jest NIE MOŻLIWE, albo raczej NIE PRAKTYCZNE, bo chłodzenie musiałoby być chyba na 3 sloty, takie rzeczy tylko w Erze, albo 40nm.

  GTX 350 może być co najwyżej odświeżoną wersją GTX 280 w 55nm z obsługą DDR5 i wiekszym taktowaniem. Wątpliwe są inne zmiany. Możliwe jest coś pokroju X2 czy 9800GX2, ale to i tak taktowanie ciut przy duże by było.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Myślę że przedmówca może ma racje i wydaje mi się że to będzie coś w stylu serii GF9x jak odświeżyli lub odgrzali "kotlet" z serii GF8x, teraz z GTX 280 zrobią GTX 350, tylko ile to będzie brało prądu ?! :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jeżeli to prawda to już widzą pobór prądu Prz tri-sli ;] i jakie osiągi będzie miało.Nvidia tak szybko go nie wypuści.chyba ze przy kosmicznej sumie. :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     pożywiom uwidim / na razie wygląda to na kaczkę .... ja czekam na rv770le :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nawet jeśli będzie ta karta to pytam jakiego zasilacza będzie potrzebowała? Czy 2 KW czyli tyle ile farelka?
      • avatar
       tjindy
       0
       No tak, zima się zbliża, sezon grzewczy czas zacząć.. Dziwi mnie jednak że przy tym ogólnoświatowym szumie o kryzysie energii nie opracowuje się technologii które zmniejszyły by radykalnie pobór mocy.. Podobno dwie elektrownie w UK pracują pełną parą tylko po to by podtrzymać elektronikę (w stanie uśpienia) w domach wyspiarzy..
       A co do wydajności kart graficznych - to i tak namiastka tego co w teorii wymaga obecny rynek. Marzy mi się po prostu porządna dopała do renderingu.. ;) A na CRAY`a mnie nie stać heh..