Gry komputerowe

GeForce NOW właśnie straciło na atrakcyjności. Przynajmniej jeśli cenisz dorobek studia Bethesda

przeczytasz w 1 min.

Jeśli komuś wydawało się, że usługa GeForce NOW z miejsca zdobędzie ogromną popularność, to chyba wypada tego typu poglądy nieco zweryfikować. Nvidia musi przełknąć drugą dużą stratę.

Bethesda wycofuje swoje gry z usługi GeForce NOW

Oficjalna premiera GeForce NOW w Polsce miała miejsce na początku tego miesiąca. Dość szybko pojawiło się sporo pozytywnych komentarzy, chociażby z racji szerokiego katalogu dostępnych gier (ponad 300 tytułów). Wedle zapowiedzi miał się on jeszcze rozrastać, ale póki co zauważalnie się skurczył. Bethesda zdecydowała się wycofać swoje gry z usługi GeForce NOW. Niemal wszystkie. Niemal, bo jedynym wyjątkiem został Wolfenstein: Youngblood.

Nie uzasadniono powodów tej decyzji, nie jest również jasne, dlaczego Nvidii udało się zachować akurat Wolfenstein: Youngblood. Większość źródeł sugeruje, iż najprawdopodobniej w tle chodzi o jakiś spór licencyjny. W oficjalnym komunikacie Nvidia stara się łagodzić sytuację stwierdzając, że po zakończeniu fazy testów usługi wydawcy mają możliwość rezygnacji ze współpracy. Jednocześnie dodaje, że będą to nieliczne przypadku, a z drugiej strony gracze mogą spodziewać się systematycznego napływu innych propozycji.

Wcześniej na podobny krok zdecydowało się Activision

Bethesda oferowała w GeForce NOW takie atrakcje jak niektóre odsłony serii Fallout, Doom, The Elder Scrolls czy całą serię Dishonored. Wyrwa robi się zatem spora, zwłaszcza, że wcześniej na identyczny krok zdecydowało się Activision (chociaż w tym przypadku tłumaczono to później nieporozumieniem).

Jeśli chodzi natomiast o lepsze wieści dla osób zainteresowanych GeForce NOW, bez wątpienia wypada nadmienić o polskim akcencie. Kilka dni temu Nvidia pochwaliła się, że już w dzień swojej premiery do katalogu GeForce NOW dołączy Cyberpunk 2077.

Źródło: theverge, NVIDIA GeForce NOW

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kubak479
  7
  Czyli nie straciło nic?
  • avatar
   Qpers
   2
   Bethesda ścierwo, nie firma... Kupując Fallout 4 w wersji GOTY na PS4 otrzymywało się JEDNORAZOWY KLUCZ na dodatki GOTY, żeby przypadkiem jej nie odsprzedać... To już był szczyt. Nigdy już żadnej gry od nich nie kupię.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Betcheda jak zaczęła serię Scrolls of Elders to było coś nowego, po prostu potęga. a później? ........ no cóż. warto wrócić do starych tytułów, odkupić je z rynku wtórnego itp. jest trochę problemów ze zgodnością z win10, od biedy odpala się jakieś emulatory czy wirtualizatory. a teraz co robą, to nawet przestałem kojarzyć. tyle to warte.
    • avatar
     xxx.514
     1
     Nie chcą ich strata, przecież to mistrzowie strzelania sobie w kolano. A miałem chęć zacząć grać w ESO dzięki tej usłudze.
     • avatar
      gormar
      -2
      Niestety nie ma serwerów w Polsce :(.
      • avatar
       Kiciulek
       0
       Niech Nvidia lepiej poprawi bitrate transmisji i jakość maszyn wirtualnych, bo obecnie jest dosyć słabo, a gra potrafi zamulić. Myślę, że nie bez powodu jest wyłączone wyświetlanie licznika FPS.
       • avatar
        Marucins
        0
        Musieli wrzucić CDPR (a dokładnie Cybera), aby przykryć wypad dwóch innych firm.
        • avatar
         shamoth
         0
         Buuu to już nie pogram sobie na kanapie w Fallout76... Chyba czas wysmarować soczystą wiadomość do Beth że właśnie straciłem możliwość gania w grę którą mi sprzedali...