Internet

Chcą, żeby GG wróciło do żywych i na początek proponują… abonament

przeczytasz w 2 min.

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, gdy chciało się z kimś „poklikać”, stawiało się właśnie na Gadu Gadu. Dzisiaj komunikator przegrywa z facebookowym Messengerem czy WhatsAppem. Właściciele chcą jednak, by GG wróciło do żywych. Decydują się natomiast na zaskakujący krok.

Minął rok od momentu, kiedy GG znalazło nowego, polskiego właściciela, mianowicie firmę England.pl, która ostatnio zmieniła nazwę na Fintecom. W jej rękach znalazła się cała platforma, z którą wiąże podobno ambitne plany. Przede wszystkim chce, by komunikator odzyskał popularność, a jednym z powodów, dla których mielibyśmy się przesiąść na tę platformę z Facebooka, ma być lekkość. Negatywny wpływ na nią mogą mieć reklamy, ale i na to znalazło się rozwiązanie… 

Chcesz mieć GG bez reklam? Możesz – już za złotówkę miesięcznie

Tak, dobrze przeczytaliście. Jedną z pierwszych nowości wprowadzonych przez Fintecom jest abonament i to wcale nie musi być taki zły pomysł. Jeśli korzystamy z aplikacji GG na smartfonie lub tablecie z Androidem, możemy już skorzystać z opcji wyłączenia reklam. Cena jest uzależniona od okresu, na jaki zdecydujemy się wykupić abonament: od 99 groszy do 1,99 zł miesięcznie.

GG abonament

Zatem cennik przedstawia się następująco: 1,99 zł za 1 miesiąc, 8,94 zł za pół roku i 11,88 zł za rok. Oczywiście nadal będzie można korzystać z komunikatora za darmo, ale wtedy trzeba liczyć się z obecnością reklam.

Polacy mają plan na Gadu Gadu – w drodze jest kilka ciekawych nowości

Abonament jest ciekawostką, ale nie jest to jedyna nowość, jaką Fintecom przygotowuje dla użytkowników GG. Na oficjalnej stronie komunikatora możemy znaleźć zapowiedź, że wkrótce pojawią się trzy funkcje: jedna z nich ma mieć pozytywny wpływ na bezpieczeństwo, druga – pomóc w globalnej ekspansji, trzecią zaś docenią przedsiębiorcy

GG app

Wracając do tematu, kwota abonamentu zdecydowanie nie jest duża, ale istotniejsze wydaje się pytanie, czy warto płacić nawet tyle za komunikator, o którym wielu już zapomniało. Jego atutem wciąż pozostaje wprawdzie prostota, ale mimo to przed firmą Fintecom stoi bardzo trudne zadanie, jeśli rzeczywiście chce, by GG się odrodziło. Kibicujecie czy spisaliście już tę aplikację na straty? A może nadal z niej korzystacie? Bo… 

Z oficjalnych informacji wynika, że liczba aktywnych użytkowników to okrągły milion, więc pod tym względem naprawdę nie jest źle – ba, nawet jeśli kiedyś było ich siedem razy więcej, to jest zaskakująco dobrze. Jest zatem potencjał – wkrótce przekonamy się, czy uda się go wykorzystać.

Źródło: Fintecom

Warto zobaczyć również:

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  Po co na siłę utrzymywać denata przy życiu? Niektóre rozwiązania po prostu się nie sprawdzają. Tak było z grono, nk, nawet Nokie z Windowsem sobie nie poradziły.

  Proponuję pod tym artykułem następującą ankietę:

  Ilu masz znajomych używających gg?
  a) ani jednego
  b) jednego
  c) kilku
  d) co to jest gg?
  • avatar
   bula529
   8
   GG zabiły aktualizacje z nowymi, nikomu nie potrzebnymi funkcjami przez co stał się ociężały.
   • avatar
    Silver
    5
    GG było bezpłatnym komunikatorem także powodzenia z abonamentem za coś co ma wiele alternatyw choćby byle Skype.
    • avatar
     PrestoEnzo
     4
     Aż się zalogowałem na moje GG (ostatnie logowanie kilka lat temu)... okazało się, że usunęli mi wszystko i muszę aktywować na nowo profil, hehe. Brak archiwum, listy kontaktów. Normalnie jakiś sudden restart.
     • avatar
      fitgame
      2
      GG przegrało głównie z Messengerem dlatego, że Facebook wykorzystał swoją globalną pozycję oraz potencjał marketingowy. Natomiast jeśli chodzi o jakość to GG nigdy gorsze nie było. Powiem więcej, to lekki komunikator na Androida w przeciwieństwie do Messengera. Na przykład na ten moment zajmuje mi w telefonie ok 9mb a apka od FB 109mb. Gadu-Gadu również od dawna posiadało ciemny motyw podczas gdy Messenger dorobił się go niedawno.
      • avatar
       BariGT
       1
       Ehhh, to wole whatsapa bez reklam, tez za darmo.
       • avatar
        lafepu
        1
        Abonament na androida bo na komputerze wyłączenie reklam to pestka, ja nadal używam, choć ilość botów, propozycji sexu, sprzedaży filmów czy zdjęć erotycznych powala. Aby trafić na istotę ludzką, a jeszcze która zechce nawiązać krótki dialog to jak loteria... myślę że ponad połowa tych kont to konta widmo lub boty. Musieli by wprowadzić coś naprawdę WOW aby przyciągnąć ludzi i pozbyć się tego całego dziadostwa.
        • avatar
         cysi3k
         1
         Potrzebny jak ku#$%% dziecko
         • avatar
          ophiuchus
          0
          Nawet bym spróbował... ale z kim pogadam skoro wszyscy moi znajomi/rodzina korzystają z Whatsapp... tu jest problem.
          • avatar
           Marucins
           0
           Powodzenia.
           Pidgin na desktopie i tyle w temacie. Android? A po co mu GG?
           • avatar
            człowiek-taboret
            0
            GG umarło głównie dlatego, że jest polskie a nie globalne. To z jakiego narzędzia się korzysta do komunikacji determinują kontakty. Mógłbyś mieć najlepszy komunikator na świecie, ale co z tego skoro nie ma użytkowników? Tak oto GG odpadło, bo jest znane tylko w naszym kraju, gdy ktoś ma jakiekolwiek kontakty spoza (a nie ma co się oszukiwać, bo większość młodych ludzi ma w dzisiejszych czasach) to nikt nie będzie korzystać z 2-3 aplikacji, bo z jednym to na tym, a z drugim to na tamtym. Dwa komunikatory to już jest bardzo dużo. Nie ma co liczyć, że wróci, albo że jakkolwiek się wybije na arenie międzynarodowej. Pozostanie tym niszowym komunikatorem. Mogliby podać średnią wieku ich miliona użytkowników - nie zdziwiłbym się gdyby to było 35+.
            • avatar
             smar.n
             0
             A ja wciąż używam, bo nie potrzebuje zupełnie zagranicznego gówna korporacyjnego.
             • avatar
              Konto usunięte
              -2
              Wystarczy że zadeklarują "twoje dane nie będą wyciekać za granicę". To jest bardzo ważne. Ważne jest też odtworzenie w GG funkcjonalności z FB. Ludzie uwielbiają wymieniać się publicznymi komentarzami, i fotkami prywatnie i publicznie.

              Do tego też przydałaby się reklama w stylu ostatnich lat w polskich mediach publicznych, czyli trochę mam nadzieję uzasadnionego hejtu pod tytułem: "z FB w dniu tym i tym wyciekło X danych, kto wie do czego zostaną użyte. przyjdź do nas", i tyle.

              w sumie chciałbym aby GG odżyło, bo FB od samego początku kompletnie mnie irytuje. i ten jego ciężki mesendżer.
              • avatar
               pawluto
               -5
               Od dawna nie używam - Niestety przegrał z lepszymi komunikatorami.
               Ale liczę na powrót.
               Jak by ktoś chciał pogadać z Wałęsą to przypominam że nadal korzysta on z GG i ma on numer 1980
               Można tam pogadać z Bolkiem na różne tematy...
               • avatar
                sn00p
                0
                Jest w tym bardzo dużo sensu. Na początku istnienia GG był rewelacyjnym programem. Warzył około 3 MB i śmigał jak burza. To były czasy gdy nikt nie pakował do komunikatorów tony szpiegujących funkcji jak np Massanger dziś. Mieć lekki komunikator bez dodatków pożerających baterię telefonu w tle? Ja jestem na tak.