Karty graficzne

Radeon RX 6900 XT w podkręconej wersji - Gigabyte przygotował ciekawy model

przeczytasz w 1 min.

Gigabyte prezentuje kolejną niereferencyjną kartę graficzną Radeon RX 6900 XT. Tym razem jest to model dla entuzjastów, którzy szukają nie tylko wydajnej, ale też efektownej konstrukcji.

Jakiś czas temu pisaliśmy o karcie Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC – to autorski model Radeona RX 6900 XT, który wyróżnia się podkręconymi zegarami. Jeżeli szukacie czegoś jeszcze lepszego, niedawno producent zaprezentował kartę Radeon RX 6900 XT w wersji Aorus Master.

Radeon RX 6900 XT z pomysłowym chłodzeniem

Model Radeon RX 6900 XT Aorus Master został wyposażony w autorskie chłodzenie, które ma zapewniać optymalne temperatury i cechować się wysoką kulturą pracy. Podobna konstrukcja była stosowana już we wcześniejszych modelach producenta.

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Aorus Master 16G

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Aorus Master 16G

Cooler obejmuje masywny radiator, kilka miedzianych ciepłowodów oraz trzy duże wentylatory (obracające się w przeciwne kierunki). Obudowę przyozdobiono podświetleniem RGB LED (RGB Fusion 2.0), a na rewersie laminatu znalazła się płytka backplate.

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Aorus Master 16G

Model Aorus Master wyróżnia się czymś jeszcze. Na obudowie umieszczono niewielki ekran LCD, na którym można wyświetlać informacje diagnostyczne lub dowolnie zaprogramowaną animację – dodatek zainteresuje modderów sprzętu komputerowego, którzy chcieliby stworzyć ciekawą konfigurację.

Karta Radeon RX 6900 XT w fabrycznie podkręconej wersji

Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 21 XTX w konfiguracji z 5120 jednostkami cieniującymi oraz 16 GB pamięci GDDR6 256-bit.

Użytkownik może wybrać dwa profile ustawień – cichy i fabrycznie podkręcony (dokładne wartości jeszcze nie zostały ujawnione, ale możemy podejrzewać, że będzie to jedna z wydajniejszych wersji tej karty).

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Aorus Master 16G

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Aorus Master – kiedy w sklepach?

Za wyborem karty przemawia nie tylko efektowny design, mocno podkręcone zegary, ale też długa, 4-letnia gwarancja. Producent nie ujawnił szczegółów na temat dostępności modelu Aorus Master w sklepach. Możemy jednak być pewni, że na początku będzie problem z dorwaniem sprzętu.

Źródło: Gigabyte

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  16
  będzie się ładnie prezentował w koparkach.............................
  • avatar
   Erikson83
   16
   Za 15.5 tyś zł i dostępny w Azerbejdżanie...
   • avatar
    szymcio30
    6
    Przy obecnej sytuacji jak puszcza za 8000zł to rozejdą się jak cieple bułeczki. RTX 3080 przebijają już cenę 6000zl. Robi to się chore
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Wolne żarty. Ostatnio tak mnie przycisnęło że mówię ,kij z tym kupuję RTX 3090. I co? Wykupione wszystkie sztuki. Może na jesień zmienię kartę, realistycznie rzecz biorąc.
     • avatar
      zibi02
      4
      I co Kurwa z tego jak nie ma żadnych w normalnej cenie wzięli by się za produkcję a nie podkręcanie czegoś co jest w sferze marzeń
      • avatar
       Ziomboy451
       3
       Ciekawy model widmo
       • avatar
        kris-x
        1
        Karty graficzne są jak YETI. Ktoś kiedyś podobno je widział....
        • avatar
         kris-x
         1
         Karty graficzne się produkuje czy wydobywa się je w kopalniach? Jaka jest metoda ich pozyskiwania? Bo podobno mleko pochodzi z mleczarni....
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          jest do kupienia? czy w ogóle będzie osiągalna?
          tak więc jak zwykle. nie ma o czym gadać.

          btw. jak już podzielili kaloryfer na segmenty, to mogliby przynajmniej przy śledziu ustawić poziomo, aby chociaż część żaru wypychać wprost na zewnątrz
          • avatar
           Katasz
           0
           Dobrze ze we wrześniu kupilem 3080 za 4269 zł, teraz mialbym jej połowę. Nie ma to jak składać pc w styczniu i pomyśleć że we wrzesnia miałbyś za te cene 2 takie xD