Telewizory

Tak wygląda Android TV - intuicyjna platforma Smart TV od Google

przeczytasz w 1 min.

Kolejne podejście giganta z Mountain View do branży TV - czy tym razem będzie większy sukces?

Android TV

Podczas tegorocznej konferencji I/O firma Google oficjalnie zapowiedziała nadejście Android TV – nowej platformy Smart TV, będącej duchowym następcą Google TV.

Firma Google wraz ze swoją platformą Android TV chce umożliwić użytkownikom sterowanie telewizorami w tak intuicyjny sposób, jak ma to miejsce na smartfonie. To samo tyczy się samej funkcjonalności. W przeciwieństwie do konkurencji w postaci Apple, Amazon oraz Roku, usługa będzie instalowana na urządzeniu, a nie sprzedawana w formie set-top box.

Android TV bazować będzie na zapowiedzianym podczas tej samej imprezy systemie mobilnym Android L. „To nie jest nowa platforma – właśnie o to chodzi. Otrzymujecie to samo, co telefony i tablety” – zapowiada Google. Słowa, które podczas prezentacji powtarzały się najczęściej to „integracja” i „ujednolicenie”.

Integralną częścią nowego interfejsu będzie wyszukiwanie głosowe. Nie będziemy jednak musieli się wydzierać, jako że telewizor będzie mógł być sparowany ze smartfonem. Podobnie jak Amazon w swoim Fire TV, Google kładzie też duży nacisk na gry. Wszystko w myśl zasady, że telewizor ma przede wszystkim dostarczać rozrywki. A tak to wygląda:

Debiut platformy Android TV planowany jest na jesień bieżącego roku. Współpracę z Google w tym sektorze zapowiedziały już takie firmy jak Philips, Sharp oraz Sony.

Źródło: DigitalTrends, Android

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marian73
  3
  Nowe stare smart tv
  • avatar
   yendrek
   2
   Wielkie dzięki. Pewnie nawet jeśli ktoś w w ipli (czy innym dostawcy vodów) kupi pakiet extra (wyłączenie reklam) i tak google będzie podrzucać swoje banery na filmy. No chyba że i u nich wykupi się co trzeba. Wielkie qrwa dzięki, już wiem jakich firm telewizory znajdą się na mojej blackliście zakupów.
   • avatar
    vitapy
    1
    To nie przypadkiem Ubuntu wpadło i dużo przed nimi na taki pomysł ? Osobiście wolę opcję z Ubuntu, bardziej przejrzysta i nie jest tak nachalnym podsłuchem.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Jak to Google już wszędzie gdzie się da wlezie, nawet do telewizora, to będzie gotowa infrastruktura dla działania różnych odmian Wielkiego Brata. Nowy system władzy i kontroli tłumu dla kasty panującej, z podglądem, podsłuchem, propagandą i manipulacją. Będą techniczne możliwości - ktoś je prędzej czy później zacznie w ten sposób wykorzystywać.
     • avatar
      baca130
      0
      Z wyglądu wygląda zachęcająco. Coś ładniejszego/lepszego od normalnych softów producenta.
      • avatar
       Dudzio993
       0
       Bez minimum 1gb ramu i SD800 bedzie mulić ...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Świetna rzecz, szczególnie też że będzie posiadało funkcjonalność Chromecasta. Obecnie posiadam Chromecasta i muszę przyznać że jest super. Każde wideo z YouTube mogę z kompa czy komórki puścić na TV, co najlepsze TV sam się włączy i przełączy na odpowiednie wejście HDMI. Bajka.

        Niestety jak chcemy mieć wszystko ładnie zintegrowane i współpracujące to trzeba się zdecydować na jakąś platformę (Google/MS/Apple) i być konsekwentnym. Android TV jest już na mojej liście zakupowej. Szkoda tylko że Sony nie współpracuje lepiej z Googlem bo właściwie to PS4 mogłoby mieć Android TV w standardzie jako dodatkowy soft i tyle.