Oprogramowanie

Google Chrome zyska genialną funkcję, która pomoże wielu osobom

przeczytasz w 1 min.

Google Chrome zyskało właśnie funkcję, która wyjątkowo ułatwia korzystanie z przeglądarki. Docenią ją przede wszystkim wszyscy, którzy nie mogą zapanować nad dziesiątkami otwartych kart, ale też ci dla których liczy się szybkie wyszukiwanie informacji.

Przeszukiwanie kart w Chrome na pasku wyszukiwania

Jeśli należysz do tych osób, które w trakcie pracy lubią mieć otwarte kilkadziesiąt różnych kart - to z pewnością docenisz nową funkcję popularnej przeglądarki Google Chrome. W najnowszej aktualizacji przeszukasz wszystkie otwarte karty, zakładki, ale też historię przeglądania bezpośrednio z paska wyszukiwania.

Google Chrome - wyszukiwanie kart

Jak korzystać z nowej funkcji Google Chrome do przeszukiwania kart?

Przede wszystkim należy mieć zaktualizowaną przeglądarkę Chrome do najnowszej wersji oznaczonej numerem 108.0.5359.95. Funkcja jest domyślnie włączona i nie musisz jej aktywować. Wystarczy, że w pasku wyszukiwania (na górze ekranu, gdzie wpisujesz adres lub wyszukiwaną frazę) wpiszesz skrót odpowiedni dla docelowego miejsca przeszukiwania.

Google Chrome wyszukiwanie kart

Google w tym momencie pozwala przeszukiwać trzy źródła w przeglądarce z użyciem skrótów: @karty, @zakładki, @historia. Po wpisaniu wybranego z nich wystarczy wpisać wyszukiwaną frazę, a ta zostanie znaleziona bez względu na ilość otwartych kart, zakładek i tego, jak bardzo obszerna jest historia przeglądania.

Ta nowość w Chrome zdecydowanie usprawni korzystanie z przeglądarki

Google informuje, że funkcja przeszukiwania kart, zakładek i historii w Chrome ma za zadanie oszczędzić czas użytkowników - i trudno się z tym nie zgodzić. Opcja wyszukiwania treści we wszystkich dostępnych w przeglądarce źródłach z pewnością usprawni korzystanie z przeglądarki w trakcie pracy, ale też na co dzień.

Dajcie znać w komentarzach, czy zamierzacie korzystać z nowych funkcji.

Źródło: Google

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  11
  Wow, szok, niedowierzanie, a taki Firefox ma to od lat, może nawet 10: pasek adresu, %[SPACJA] ...
  • avatar
   youkai20
   3
   Ja należę do tych osób, które mają otwartą jedną kartę w przeglądarce.
   • avatar
    xmexme
    1
    Twórcy chroma powinien się skupić na bug'u sprawiającym że co jakiś czas giną wszystkie profile / sesje użytkowników. . A z tym ginie cała historia, zakładki, ustawienia, zapisane sesje rozszerzenia itd. Nie spotkałem się z czymś takim w innych przeglądarkach tylko w chrome. Niezależnie na jakim komputerze raz na 1,5 do 3 lat masz czystkę na wszystkich profilach. Taka niechciana funkcjonalności tylko w chrome.
    • avatar
     pawluto
     0
     Opera 100 razy lepsza więc wisi mi to kalafiorem...
     • avatar
      Kasuja Wpisy Automatem
      0
      firefox i Tree Style Tab. zakładki od początku są grupowane w drzewko i nie trzeba szukać na oślep.

      aha. chrome i tryb prywatny to mit. staty lecą do gógla wartkim strumieniem.