Oprogramowanie

Google Chrome – spada ilość użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że po pierwszej fali zainteresowania nową przeglądarką, Google może obecnie liczyć na przychylność bardzo wąskiego grona użytkowników. Po wrześniowej premierze, Chrome bardzo szybko wywalczył sobie aż 3,1% udziału w rynku przeglądarek WWW. Taki wynik mógł napawać szefostwo Google sporym optymizmem. Można powiedzieć, że próby gonienia popularności Internet Explorer, Mozilli Firefox czy Opery wydawały się bardziej realne niż ma to miejsce w obecnej chwili. Okazuje się, że po miesiącu od premiery z nowej aplikacji korzysta jedynie 1.5% internatów, a w opinii niektórych analityków nic nie wskazuje aby ten stan miał się zmienić na korzyść dla Chrome.

Dlaczego tak się stało? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Po pierwsze, Google Chrome mógł stać się dla części użytkowników ciekawostką na kilka dni. Potem wrócili oni do sprawdzonych rozwiązań. Po drugie, przeglądarce zarzuca się luki w bezpieczeństwie, „problemy” z prywatnością, a także funkcjonalnością. Na pocieszenie warto przypomnieć, że Chrome, to nadal aplikacja w fazie BETA co oznacza, że wiele mechanizmów oprogramowania może nadal nie działać tak jakby tego oczekiwali użytkownicy.

Póki co dla Google spadek zainteresowania może stanowić tylko sygnał do przyśpieszenia prac nad aplikacją. W tym samym czasie popularność Internet Explorer pozostała na tym samym poziomie osiągając wynik nieco ponad 57% udziału w rynku.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić Google Chrome, to zajrzyjcie na stronę google.pl/chrome.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    I nie ma czemu si dziwić: używać przeglądarki na co dzień, a testować przeglądarkę to w końcu dwie różne sprawy. Tak czy inaczej nawet bez popularnej przeglądarki Google ma znaczną kontrolę nad internetem.