Bezpieczeństwo

Bezpieczne strony wyżej w wynikach Google

przeczytasz w 1 min.

Google wprowadziło zmiany do swojego algorytmu wyszukiwarki. Teraz w górę na liście wyników poszybują bezpieczne strony.

HTTPS

Firma Google wprowadziła zmiany do swojego algorytmu stosowanego w internetowej wyszukiwarce. Teraz w górę na liście wyników poszybują bezpieczne strony.

Jak poinformowała na swoim blogu firma Google, wyszukiwarka zacznie oznaczać strony wykorzystujące szyfrowanie HTTPS. Celem jest promowanie bezpiecznych stron. Gigant z Mountain View ma również nadzieję, że dzięki temu większa liczba właścicieli serwisów internetowych zdecyduje się na korzystanie z tego standardu.

„Bezpieczeństwo jest największym priorytetem dla Google. Robimy co możemy, by nasze usługi wykorzystywały najlepsze narzędzia bezpieczeństwa, takie jak właśnie szyfrowanie HTTPS. To oznacza, że ludzie korzystający z naszej wyszukiwarki, Gmaila czy Dysku, na przykład, z automatu mają bezpieczne połączenie” – napisało Google.

„Poza własnymi usługami, pracujemy też nad tym, by cały Internet był bezpieczniejszy” – czytamy nieco później. Właśnie dlatego zdecydowano się na zmiany w algorytmie układającym pozycje w wynikach wyszukiwania. 

Mimo to firma Google przyznała, że wyniki nie będą teraz zupełnie inne. „Bezpieczeństwo” wciąż będzie bowiem mniej znaczące w ustalaniu finalnego układu niż jakość treści, na przykład. Gigant nie mówi jednak, że to nie może się z czasem zmienić.

Źródło: Wired

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Bezpieczeństwo najważniejsze? To niech pochwalą się aplikacjami z Google Play :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To co? Benchmark przejdzie w końcu na HTTPS?