• benchmark.pl
 • Gry
 • Google Maps: gra wykorzystująca mapy już wkrótce w Google+
Gry

Google Maps: gra wykorzystująca mapy już wkrótce w Google+

przeczytasz w 1 min.

Zabawa w przemierzanie miasta

Choć o Google+ nie słyszy się wiele, a sami twórcy nie dodają nowych funkcjonalnych elementów tak często, jak programiści Facebooka, co pewien czas korporacja informuje o nowych, interesujących pomysłach. W ogłoszonym niedawno projekcie, programiści odpowiedzialni za Google Maps stworzyli aplikację wchodzącą w skład Google+ Games.

Platforma ta stała się dostępna w sierpniu 2011 i do tej pory poza niezwykle popularnymi Angry Birds, oferowała często gry znane z Facebooka - jak Farmville. Wszystko wskazuje na to, że Google planuje jeszcze bardziej wykorzystać potencjał płynący z gier integralnych z portalem społecznościowym. Tworzony projekt zdaje się być całkowicie autorski i jest oparty na WebGL co pozwala na grafikę 3D w przeglądarce bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Google+ Game - gra z Google Maps

O tajemniczym projekcie nie wiadomo wiele, poza tym, że ma umożliwić na niespotykaną dotąd możliwość zabawy rzeczywistym światem i otoczeniem. Z  zaprezentowanego krótkiego filmu wynika, że będzie to zręcznościówka, w  której kulę trzeba będzie potoczyć do rzeczywistych miejsc odzwierciedlonych na Google Maps.

Prawdopodobnie znajdą się dodatkowe cele i elementy społecznościowe, inaczej produkcja wymagającego szybkiego docierania do miejsc na mapie sprawdziłaby się tylko jako narzędzie szkoleniowe dla kierowców - taksówkarzy, dostawców i nie tylko.

Czy w pozornie prostej mechanice kryje się drugie dno, gracze dowiedzą się już w lutym bieżącego roku.
 

Więcej o Google:

Źródło: Digital Trends

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  spoko gierka :D
  • avatar
   magutowski
   1
   Zapowiada się ciekawie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Lepsze było by coś na wzór Civilization .
    • avatar
     adamowski10
     0
     Ciekawe ^^
     • avatar
      wildthink
      0
      Zawracanie d...y. Wciskanie gier do portali tfu, tfu społecznościowych służy jedynie zwiększeniu popularności tych drugich. Gdy będę chciał zagrać to włączę konsolę, grę na PC, albo pokopię piłkę na boisku, a jak będę chciał pogadać ze znajomymi to się z nimi na kawę/piwko umówię.
      • avatar
       Kierownik
       0
       Nie przemawiają do mnie jakiekolwiek gry na portalach społecznościowych. Jak chcę w coś zagrać to gram w porządną grę, z porządnym sterowaniem i fabułą, a nie w minigierki.

       Och jakbym chciał, żeby nagle Facebook padł i już nigdy nie wstał. Konto na Fb coraz bardziej mnie denerwuje, ale muszę je mieć, bo większość znajomych nie używa już ani gg ani skype... Może czas zmienić znajomych, albo kupić abonament z większą ilością darmowych minut...