Smartfony

Google Pixel 8a zmierza do Polski. Co o nowym smartfonie wiadomo już teraz?

przeczytasz w 2 min.

Na dostępność smartfonów z linii Google Pixel w Polsce czekamy od 2016 roku. Jest już niemal pewne, że wreszcie się doczekamy.

Serwis Android Authority już w marcu dotarł do karty gwarancyjnej Pixela 8a, która wskazuje na znaczne rozszerzenie dostępności smartfonów Google’a. Do listy 21 krajów, w których dostępna była poprzednia generacja, dopisanych ma zostać przynajmniej 10 kolejnych. W tym Polsce. 

Mamy potwierdzenie od dwóch niezależnych źródeł, że Google faktycznie przymierza się do wprowadzenia swojego nadchodzącego smartfonu do Polski. Oczekuje się, że Pixel 8a ujrzy światło dzienne 14 maja podczas imprezy Google I/O 2024

Przymiarki do rozszerzenia dostępności można obserwować już od wielu miesięcy. W czerwcu 2023 Google ogłosił nawiązanie współpracy z sieciami Orange, Play, Plus i T-Mobile, czego efektem było zapewnienie działania sieci 5G na Pixelach w naszym kraju. 

Google Pixel 8a - podsumowanie przecieków

Pixel 8a ma być smartfonem ze średniej półki cenowej. Jego specyfikacja, według dotychczasowych przecieków, ma objąć:

 • ekran OLED 6,1 cala o rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 120Hz;
 • czip Tensor G3
 • 128 lub 256 GB nierozszerzalnej pamięci na dane;
 • aparat główny 64 Mpix (1/1,73 cala) z optyczną stabilizacją obrazu;
 • aparat 13 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym
 • baterię 4500 mAh z ładowaniem 27 W. 

Serwis Android Headlines dotarł do zdjęć prasowych, które potwierdzają, że Pixel 8a będzie wizualnie nawiązywał do pozostałych reprezentantów serii. 

Google Pixel 8aGoogle Pixel 8a

Google Pixel 8aGoogle Pixel 8a

Zagadką pozostaje to, czy Pixel 8a zostanie uzbrojony w funkcje AI znane z podstawowej wersji flagowca. Tańszy wariant ma mieć ten sam czip, więc technologicznych przeciwwskazań nie ma, ale niewykluczone, że Google nie będzie chciał rezygnować z funkcjonalnej i marketingowej przewagi droższych modeli.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  0
  Tensor G3 to czasem nie będzie Samsungowy Exynos robiony dla Google'a?
  Zdaje się, że poprzedni Tensor tak miał.