Smartfony

Google potwierdza - nowe smartfony w październiku

przeczytasz w 1 min.

Kolejna konferencja firmy Google odbędzie się 4 października. Poznamy na niej smartfony Pixel 2 i Pixel XL 2.

W ostatnich dniach mówi się przede wszystkim o konferencji Apple i nowościach, jakie zostały na niej zaprezentowane. Czas jednak płynie i zaczynają przypominać o sobie inni producenci. Warto pamiętać, że do końca roku zobaczymy jeszcze kilka flagowych smartfonów, w tym te od Google.

I tutaj można wreszcie posługiwać się konkretną datą. Google potwierdziło bowiem, iż planuje swoją kolejną konferencję na 4 października. Nie jest to zaskoczeniem, jakiś czas temu podawaliśmy nieoficjalne informacje, które ostatecznie pomyliły się tylko o jeden dzień (spekulowano o 5 października).

Konferencja odbędzie się w San Francisco. Producent chce zainteresować nią jak najwięcej osób. W niektórych miastach USA pojawiają się duże banery reklamowe, w sieci opublikowany został natomiast krótki materiał wideo, na który bez wątpienia warto rzucić okiem.


Google zdaje się tutaj sugerować elementy, które będą mocnymi stronami nowych smartfonów. Konkretów dotyczących specyfikacji nie ujawnia, ale nieoficjalne doniesienia mówią o tym sporo.

Pixel 2 ma zostać przygotowany przez HTC i oferować między innymi 5-calowy wyświetlacz Full HD, procesor Qualcomm Snapdragon 835 czy kamerę 12 Mpix.

Nad Pixel XL 2 pracować ma już LG. W tym przypadku pojawić powinien się 6-calowy wyświetlacz najprawdopodobniej o wyższej rozdzielczości, ale jednocześnie ten sam procesor i identyczna kamera.

Obydwa modele działać będą pod kontrolą systemu Google Android w najnowszej wersji 8.1 Oreo.

Źródło: google

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wojtek_pl
  -1
  Ważniejsze czy będą wodoodporne.
  • avatar
   Q'bot
   0
   Why is my smartphone so dumb?