Internet

Usługi Google bez dostępu do sieci będą mniej ograniczone

przeczytasz w 1 min.

Gigant z Mountain View ujawnił, że zamierza znacząco rozszerzyć funkcjonalność offline swoich najważniejszych aplikacji

Google Offline Chrome

Wczoraj rozpoczęła się konferencja Google I/O 2015. Najważniejszym z poruszonych podczas niej tematów z pewnością była prezentacja nowej wersji systemu Android, o czym mogliście już u nas przeczytać. W trakcie tej samej imprezy gigant z Mountain View ujawnił też, że zamierza znacząco rozszerzyć funkcjonalność offline swoich najważniejszych aplikacji, takich jak przeglądarka Chrome, platforma YouTube czy usługa Maps. Firma Google zapowiedziała, ze zmiany obejmą użytkowników urządzeń z systemem Android od wersji 4.4 wzwyż.

Zacznijmy od przeglądarki Google Chrome. W jej nowej wersji pojawi się opcja zapisywania stron internetowych, aby później – gdy nie będziemy już mieli dostępu do sieci – móc je w spokoju przeczytać. Jest to najprostsza z zapowiedzianych podczas I/O 2015 aktualizacji.

Także YouTube doczeka się opcji Offline. Oprócz znanej już możliwości korzystania z funkcji Music bez dostępu do Internetu Google wprowadzi opcję pozwalającą nam zapisywać filmiki wideo, aby następnie odtworzyć je w ciągu kolejnych 48 godzin. To dobre rozwiązanie na dłuższe przejażdżki samochodem. 

Google Offline YT

Do tego dochodzą jeszcze Google Maps. Użytkownik będzie mógł pobrać mapy, które go interesują. Wraz z nimi zapiszą się informacje na temat mijanych obiektów oraz sklepów, restauracji i hoteli w okolicy, jak również godziny otwarcia i oceny tych ostatnich. W trybie offline skorzystamy też z nawigacji turn-by-turn.

Google Offline Maps

Wszystkie te nowości mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Źródło: SlashGear, Gizmodo, The Verge

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  7
  najbardziej podoba mi się nawigacja offline. Nie zawsze jest zasięg Wi-Fi a Internetu w sieci też nie mam za darmo...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Fakt czasami mozna trafic na takie wygwizdowo ze nawet telefon nie lapie zasiegu nie wspominajac o pobieraniu mapy w google maps wtedy juz dedykowana aplikacja ale skoro google chce dac nawigacje offline to jestem jak najbardziej za.