Internet

Google rozpoczyna integrację Voice i Hangouts

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy mogą przenosić konta Google Voice w celu odbierania połączeń i wiadomości tekstowych za pośrednictwem mobilnego komunikatora Hangouts.

Google Voice Hangouts integracja

Firma Google wreszcie zdecydowała się na ten krok – jej serwis telekomunikacyjny Google Voice został oficjalnie zintegrowany z usługą Hangouts.

Zdarzenie to zaobserwowała redakcja Android Police. Zauważyli oni, że użytkownicy otrzymali możliwość przeniesienia swoich kont Google Voice w celu odbierania połączeń i wiadomości tekstowych za pośrednictwem mobilnego komunikatora Hangouts. Ciekawostką może być fakt, że usługi zostały zintegrowane nie tylko na smartfonach, ale też na komputerach.

O integracji tych usług mówiło się już od dawna i wielu obserwatorów podkreślało, że Google prędzej czy później się na nią zdecyduje. Dzięki temu ruchowi Android staje bowiem na równi ze smartfonami AppleiPhone, które już od jakiegoś czasu oferują internetowe połączenia i wiadomości tekstowe za pośrednictwem usług iMessage oraz FaceTime.

Google nie informuje na razie oficjalnie o tej opcji. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik. Redakcja Android Police poinformowała, że obecnie są spore problemy z integracją, a wiadomości nie zawsze dochodzą. Wszystkie niedoskonałości powinny jednak zostać usunięte w niedługim czasie.

Google Voice Hangouts migracja

Źródło: TheNextWeb, Android Police

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rawi666
  -1
  No fajnie, ale w dalszym ciagu trzeba uzywac desktopowej appki Google Talk jezeli ktos chce gtalka uzywac w formie niezaleznej aplikacji bez potrzeby logowania sie na strone www.
  • avatar
   VEN1963
   -2
   myślę że pomalutku dojdą do wszystkiego aby działało - brawo za kolejną fajną usługę