Telefony

Google wesprze producentów smartfonów

przeczytasz w 1 min.

W trakcie swojej podróży po krajach azjatyckich, Eric Shmidt zapewnił, że Google nie będzie faworyzowało Motoroli jako swojego głównego partnera. Przypomniał także o wsparciu w procesach patentowych dotyczących platformy Android.

Eric SchmidtNiedawno pisaliśmy o polityce Microsoftu, która polega na zawieraniu umów licencyjnych w zamian za wyciszenie sporów patentowych z producentami urządzeń na platformie Android. To jednak nie wyczerpuje problemu, a na dodatek jest obciążeniem finansowym dla firm produkujących smartfony. Z kolei Apple, które również uważa iż naruszono wiele jego patentów nie jest tak skore do ugody.

Eric Shmidt w trakcie pobytu na Tajwanie zapewnił, że Google zrobi wszystko aby wesprzeć partnerów. Jako przykład przytoczył ostatnią pomoc w walce z  Apple udzieloną HTC . Google chce wspomóc firmy w patentowych kłopotach własnymi ekspertyzami rynku, dostępem do informacji a także patentów  które ma w swoim portfolio.

Udostępnienie patentów to z  pewnością bardzo duża pomoc, gdyż zdaniem ekspertów do oddalenia pozwu wystarczy udowodnienie posiadania podobnego patentu na sporne rozwiązanie.

Jest jednak i drugi powód wizyty Erica Shmidta na Tajwanie, a wcześniej także w Korei Południowej. W najbliższym czasie większość liczących się producentów smartfonów zaprezentuje swoje urządzenia bazujące na platformie Windows Phone. Firmy chcą się w ten sposób ubezpieczyć od ryzyka bycia zbyt mocno uzależnionymi od platformy Android. Google poczuł się prawdopodobnie zagrożony takim rozwojem wypadków i postanowił poprawić swoje notowania wśród producentów na Dalekim Wschodzie.

Źródło: ITProPortal

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  5
  Patrzecie co za kretynizm....

  Dwie firmy biją się mając dwa różne patenty na to samo rozwiązanie. Paranoja.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Gdzie trzech się bije, tam dobrze mieć patenta
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    fajnie byłoby gdyby ktoś pokusił się o artykuł analizujący bieżącą sytuację na runku rozwiązań mobilnych pod względem konfliktów patentowych (może nawet poruszając problem nieadekwatności patentów do oprogramowania). To świetnie pasowałoby do działu "hardcore IT" na benchmark.pl. Chętnie przeczytałbym taki artykuł.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Dariusz za młodu
     • avatar
      pawelr18r
      1
      Te wojny na patenty to parodia jakas... Ale coz kazdy chce zarobic ile moze, niech WP7 sie rozprzestrzeni porzadnie to bedzie lepsza konkurencja i moze jakas alternatywa dla Robocika
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Windows Phone 7 to niewypał, i z czym microsoft się na rynek ciśnie ?

       WP7 to taka mobilna vista...
       • avatar
        jarekzon
        0
        Dziwna ta polityka.