• benchmark.pl
 • Gry
 • Powstaje fanowski film o historii giełd komputerowych - zobaczcie zwiastun
Gry

Powstaje fanowski film o historii giełd komputerowych - zobaczcie zwiastun

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze przed końcem tego roku na platformie YouTube pojawi się fanowski film dokumentalny poświęcony historii giełd komputerowych. „Gry, użytki – co dla Ciebie?” zapowiada się naprawdę dobrze.

Jeśli graczami nazywacie się od kilku już dekad, to istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że giełdy komputerowe nie są wam obce. Ich historia okazała się dla pewnej grupy twórców na tyle interesująca, że postanowili przygotować na ten temat film…

Gry, użytki – co dla Ciebie? – taki tytuł będzie miał film dokumentalny poświęcony historii giełd komputerowych w naszym kraju. Widzowie będą mogli prześledzić ją od początków z lat 80. minionego stulecia, po upadek na początku tego wieku i to zarówno z perspektywy klientów, jak i sprzedających. Jak zapowiadają twórcy:

„W materiale będzie wszystko, co kojarzy się z tamtą epoką: stoły uginające się pod ciężarem komputerów, niezliczona ilość kasetowych składanek na 8-bitowce, szczęk amigowych stacji dysków wypluwających kolejne flopy, kolorowe katalogi z Nowościami, skarby w postaci zachodnich czasopism z wersjami demo gier i domowej roboty instrukcje”

Jest to fanowski projekt non-profit, ale realizowany z profesjonalizmem. Gotowy film zostanie udostępniony zupełnie za darmo na youtube’owym kanale Loading… i ma się to odbyć jeszcze przed końcem tego roku. Już teraz natomiast możemy rzucić okiem na nowy zwiastun:

Źródło: Loading… 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  n4zgul
  5
  Pamiętam giełdę na ul. Grzybowskiej w Warszawie teraz jest obok klubu Stodoła o ile jeszcze istnieje latało sie tam kupować gry na dyskietkach.
  Pamiętam jak kupowałem Indiana Jones na 15 dyskietkach pod Amige 500 , miałem troche przekładania ale fajnie sie grało :)
  Już nie mowię ile tam razy dzojsticki wymieniałem pod Commodore64 nawet w tym filnie gosciu ma za plecami dzojstick który tam kupiłem :D
  Stare dobre czasy.
  • avatar
   thoruus
   2
   Łódź i Fafik, dźwięki x-copy, kserówki z solucjami... Wcześniej "mega" na Roosevelta, jeszcze gdzieś leżą taśmy. Inny świat.
   • avatar
    solasoft
    1
    To byly czasy ...
    • avatar
     pawluto
     1
     Też pamiętam giełdę na Grzybowskiej.
     Szkoła - kilka pięter usianych stolikami i komputerkami.
     Można było na miejscu nagrać dyskietki i nikt sie nie czepiał że to piractwo bo wtedy to nie było nielegalne.
     Pamiętam tłum ludzi jaki się zebrał przy jednym z PC i odpalono tam grę - symulator lotu helikopterem...
     Nie pamiętam tytułu gry...
     Wielu ludzi doznało szoku widząc grafikę ...Cmokali wszyscy z z zachwytu...
     Moja Amiga tam została kupiona ...Wiele lat działała bezawaryjnie...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Lata 90-te, giełda w Katowicach. Na ścianie tabliczka z napisem: "piractwo jest kradzieżą" a pod ścianą szereg Amig i terkotanie całego batalionu stacji dyskietek. Ktoś polecił mi fajną "grę o UFO" na 4 dyskietkach. Kupiłem.

      W domu odpalam nowy nabytek i widzę napis:
      UFO Enemy Unknown

      Świat zmienił się na zawsze.