Karty graficzne

GT300 dopiero pod koniec 2009

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z plotkami na temat nowych GPU NVIDII o nazwie kodowej GT300. Miały one być poprawionymi GT200, wspierać DirectX 10 i pojawić się jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Teraz okazuje się, że GT300 będą, ale dopiero pod koniec 2009. Będzie to zupełnie nowa konstrukcja, stworzona z myślą o DirectX 11. Interfejs ten powinien mieć premierę w ostatnich miesiącach przyszłego roku, dzięki czemu nowe chipy NVIDII pojawiłyby się w odpowiednim momencie. Na razie nie są jeszcze znane dokładne specyfikacje GT300. Prawdopodobnie nowe chipy zostaną wyprodukowane w 32nm lub 40nm wymiarze technologicznym i będą współpracowały z pamięciami GDDR5.

Póki co NVIDIA ma problem z ATI, które zapowiada swoje nowe karty graficzne zgodne z DirectX 11 na pierwszą połowę przyszłego roku. Będą one oparte o GPU RV870, z którym koncernowi z Santa Clara pozostanie powalczyć odświeżonymi wersjami GT200, czyli GT212 i GT216. Na razie wydaje się, że potyczkę wygra ATI, ale nie wiadomo do końca, czym zaskoczy nas NVIDIA. Jedno jest pewne – przyszłego lata na rynku kart graficznych znów będzie gorąco...

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SubZero
  0
  Można prosić o źródło tych informacji?
  • avatar
   0
   Na przykład tutaj: http://www.hardware-infos.com/news.php?news=2473
   • avatar
    danieloslaw1
    0
    To znaczy że nvidia gtx 350 nie bedzie pod komiec roku? tak jak wszedzie pisze. Czy gt300 to już całkiem rdzeń od gtx 350?
    • avatar
     Darkeners
     0
     Plotki, plotki, plotki...