• benchmark.pl
 • E3
 • Happy endu nie będzie. Wydano komunikat w sprawie targów E3 2020
Gry

Happy endu nie będzie. Wydano komunikat w sprawie targów E3 2020

przeczytasz w 1 min.

Rozprzestrzeniający się koronawirus pokrzyżował już plany wielu organizatorów różnego rodzaju imprez. Tak jak można było się spodziewać, zrezygnowano także z targów E3 2020.

Targi E3 2020 odwołane

Chociaż odbywające się co roku targi E3 mają opinię największego święta dla graczy, organizatorzy nie mieli wyboru. Potwierdzili dziś pojawiające się od kilku dni doniesienia, iż targi E3 2020 zaplanowane na dni 9 - 11 czerwca nie dojdą do skutku. Nie kryją przy tym rozgoryczenia i powodu ogłoszonej decyzji. Podjęto ją po rozmowach z partnerami i obserwacji sytuacji związanej z koronawirusem.

„W związku z rosnącymi i przytłaczającymi obawami dotyczącymi COVID-19 uznaliśmy, że jest to najlepszy sposób postępowania w tak niespotykanej sytuacji globalnej. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie zorganizować tak wyczekiwanego wydarzenia dla naszych fanów. Wiemy jednak, na podstawie informacji, które mamy dzisiaj, że jest to właściwa decyzja.”

Co gracze dostaną zamiast E3 2020?

To kolejny cios dla całej branży, wcześniej m. in. odwołano MWC 2020GDC 2020, a IEM 2020 odbyło się bez udziału publiczności. Trudno dziwić się jednak organizatorom, zdrowie i życie ludzi zawsze będzie na pierwszym miejscu i trzeba minimalizować ryzyko pogorszenia się sytuacji.

Organizatorzy E3 2020 zapewniają, że zwrócą pieniądze wystawcom i zwiedzającym, a jednocześnie podają, iż starają się „skoordynować doświadczenia online”, która mają zastąpić graczom brak targów i pozwolić producentom oraz wydawcom zaprezentować przygotowane ogłoszenia.

Źródło: e3expo

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aquagen
  4
  Odwołajmy całkiem 2020 rok ;-)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Śmiertelność we Włoszech dobija do 10 procent, a zmarłych jest więcej niż wyleczonych, więcej będzie niedługo sporo gorzej, a "redaktorki" martwią się że im wycieczkę odwołali. Faktycznie tragedia, gdzie użytkownicy benczmarka mogą zapalać znicze? Żarty się skończyły.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    ten koronawirus zaczyna niebezpiecznie przypominać falę gryby która się przetoczyła przez średniowieczną europę, wybijając 1/3 społeczeństwa. teraz po prostu medycyna jest na wyższym poziomie, dlatego większą ilość ludzi daje się odratować.

    mnie zdumiewa że to się dzieje. WHO już pod koniec października 2019 wydała zalecenia co do koronawirusa. i co? i nic. oni muszą wiedzieć coś, czego my nie wiemy. jednak zamiast już wtedy dla bezpieczeństwa założyć ogólnoświatową kwarantannę na zasadzie zmieniasz kraj, to 2tyg kwarantanny w miejscu docelowym. wracasz, to samo. i to by w większości załatwiło sprawę. jednak bardziej liczyła się forsa. teraz liczy się straty.

    Niestety, zamiast konkretnych deklarowanych "podjęliśmy zdecydowane działania", to ....... chyba medialne. rezerwy na czas kryzysów są puste. szpitale nie otrzymuą sprzętu ochronnego. polski rząd w ogóle nie zainteresował się zakupem testów hurtem z całą UE, a teraz te testy są mega drogie i nigdzie ich nie ma do kupienia. i tak dalej. chyba jedynie trumniarze są przygotowani na epidemię, tak to niestety wygląda.

    a teraz usiądźmy sobie spokojnie w domu, otwierajmy popcorn i oglądajmy.
    • avatar
     marioking
     0
     Buhu a mi tam rybka... nie będzie, gratisów, bufecików, gadzecików, bibek... tylko dla kogo?? Nie dla nas zwykłych ludzi ale mi smutno :P W obecnej dobie internetu to tylko okazja do powyższego ale nie mając wpływu na nas konsumnetów bo i tak to co mieli mają jak i gdzie przekazać tylko bez korzyści dla szanownych "redaktorów"....